Çözüldü Steam Market Sipariş Verme

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

MertCKA

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
HP Victus 16 Ryzen 7 6800H | 8GB DDR5 4800MHz RAM | RTX 3050Ti 4GB | 512GB SSD
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar Steam pazarda bildiğiniz üzere sipariş verme var. Ben buradan sipariş verdim. Avcı bıçağı 1, 79'a sipariş verdim. Galiba ayın 23 ya da 24'ü olması lazım. Bu eşya ayın 25'inde 0, 19 kuruşa satılmış. Ben hem daha önce sipariş verdim hem de daha pahalıya sipariş verdim. Bu nasıl mümkün oluyor bilen var mı? Acaba Steam o satın alma zamanında açık mı olması lazım yani sürekli çevirmiçi mi olmam lazım. Bilen biri yazarsa çok mutlu olurum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Yani oluşturulan sipariş kimin teklifine yakınsa ona mı gidiyor? Yani adam 0, 19'a koydu ben 1, 79'a koydum satan kişi 0, 10 kuruşa sattı 0, 19 daha yakın olduğu için ona mı gidiyor?
Dediğim gibi adam çaldığı hesabın skinini aklamak için direkt 0,10 kuruştan koyup kendi hesabına geçirmiş.
Herkes yanlış bilgi vermiş. Steamde çok yaygın olan bir dolandırma daha doğrusu skin aklama yöntemidir bu. Çalınan hesaptaki skin örnek avcı bıçağı var çalınan hesapta adam gidip kendi hesabından mesela 10 kuruşa teklif verip çaldığı hesaptan o bıçağı 10 kuruşa satıyor ve başkaları 1000TL teklif vermiş olsa bile 10 kuruşa sattığı için 10 kuruş teklif veren adama gidiyor bıçak. Pek açıklayıcı olmadı sanırım. Daha açıklayıcı bir örnek vermek gerekirse 100TL'lik bir skin var. Bu skine ben gidip 10TL fiyat verip sipariş oluşturuyorum. Başka biri ise bu skine 20TL sipariş oluşturuyor. Adam 100TL'lik skini 10TL'ye koyarsa skini ben alıyorum. Bu genelde ilk örnekte belirttiğim çalınan hesaptaki skini aklamak için kullanılan bir yöntem.

adam 1540TL'e sipariş vermiş, en yüksek sipariş veren oysa bıçağı ilk alır ama 1540TL'in tamamını vermez diye biliyorum.

Mesela 100TL'e sipariş vermiş en yüksek siparişi veren kişi oysa ve birisi bıçağı 10TL'e satarsa adamdan 10TL gider 90TL'si onda kalır diye biliyorum.

Herkes yanlış bilgi vermiş. Steam'de çok yaygın olan bir dolandırma daha doğrusu skin aklama yönte midir bu. Çalınan hesaptaki skin örnek avcı bıçağı var çalınan hesapta adam gidip kendi hesabından mesela 10 kuruşa teklif verip çaldığı hesaptan o bıçağı 10 kuruşa satıyor ve başkaları 1000TL teklif vermiş olsa bile 10 kuruşa sattığı için 10 kuruş teklif veren adama gidiyor bıçak. Pek açıklayıcı olmadı sanırım. Daha açıklayıcı bir örnek vermek gerekirse 100TL'lik bir skin var. Bu skine ben gidip 10TL fiyat verip sipariş oluşturuyorum. Başka biri ise bu skine 20TL sipariş oluşturuyor. Adam 100TL'lik skini 10TL'ye koyarsa skini ben alıyorum. Bu genelde ilk örnekte belirttiğim çalınan hesaptaki skini aklamak için kullanılan bir yöntem.

Yani oluşturulan sipariş kimin teklifine yakınsa ona mı gidiyor? Yani adam 0, 19'a koydu ben 1, 79'a koydum satan kişi 0, 10 kuruşa sattı 0, 19 daha yakın olduğu için ona mı gidiyor?

Dediğim gibi adam çaldığı hesabın skinini aklamak için direkt 0,10 kuruştan koyup kendi hesabına geçirmiş.

Çözüm
Merhabalar dün yani 06.05.2020 tarihinde Steam üzerinden playerunknown setini 49, 85 ₺'ye sipariş verdim ben sipariş vermeden önce bir başkası iki önce 92 TL'ye sipariş vermiş ben biraz daha düşük fiyata sipariş verdim bana satılırdı ya da satıldığı zaman nasıl öğrenebilirim teşekkürler...

Yeni konular

Geri
Yukarı