Steam Marvel's Spider-Man: Remastered Logitech F710 kontrolcüyü algılamıyor

HsUtuK

Decapat
Daha fazla  
Logitech F710 gamepad kullanıyorum ve geçen güne kadar Marvel's Spider-Man: Remastered'ı Steam üzerinden bu gamepad ile sorunuz oynayabiliyordum fakat birkaç gündür oyun kontrolcüyü tanımıyor mu artık, ne olduysa? Oyunu gamepad ile oynayamıyorum.

Gamepadin üstündeki yer alan Switch'i; gamepad desteklemeyen oyunları oynarken gamepadi driverı ile yani Logitech Gaming Software yazılımı ile kullanmak için D'ye, Xbox gamepadi destekleyen oyunları oynarken driver desteği olmadan gamepadin Xbox Controller desteğinden yararlanarak kullanmak için X'e getirmeniz gerekiyor.
Yani Gamepad'in Xbox kontrolcüsü desteği var ve Steam'de kontrolcü ayarları kısmında Xbox 360 Kontrolcüsü olarak gözüküyor. O nedenle XCE360 gibi ekstra program kullanmama gerek yok.

Steam üzerinden oyunun ayarlarına girip kontrolcü ayarları yaptım, Steam ayarlarından kontrolcü ayarlarına girip Xbox girdisini etkinleştirdim, Aygıt Yöneticisi'nden Xbox 360 çevre birimleri kısmından Gamepad'i silip geri yükedim... vs. vs. Artık ne yapacağımı bilmiyorum. Halbuki diğer Steam oyunlarını bu gamepad ile halen sorunsuz oynayabiliyorum. Marvel's Spider-Man: Miles Morales'i bile kontrolcü ile sorunsuz oynayabilyorum fakat Marvel's Spider-Man: Remastered'ı kontrolcü ile oynayamıyorum.

Marvel's Spider-Man: Remastered'ı daha önce kol ile de oynadım, klavye-mouse ile de oynadım ve ana hikayesini de bitirdim fakat şahsen oyunu gamepad ile oynamak daha eğlenceli olduğundan oyunu gamepad ile oynamak istiyorum ama oynayamıyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

Oyunu/oyunları silmeden sadece Steam'i silip geri yükleyince düzeldi.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü_20221227_201912.png
    Ekran görüntüsü_20221227_201912.png
    898,2 KB · Görüntüleme: 56
  • Ekran görüntüsü_20221227_202001.png
    Ekran görüntüsü_20221227_202001.png
    252,7 KB · Görüntüleme: 49
  • Ekran görüntüsü_20221227_202221.png
    Ekran görüntüsü_20221227_202221.png
    45,2 KB · Görüntüleme: 67
Son düzenleme:

Geri