Steam neden ucuz oyunları pahalı yapıyor?

@Syrcxr dostum Cyberpunk fiyatı indirimle 124 TL oluyor mesela. Bu oyunun yurt dışı fiyatı 60$, oyun yapımcısı Türklerden sadece 7$ gibi komik bir rakam mı kazansın?
@pilotds istemeden de o yorumunuzla korsanı yasallaştırmış oldunuz.

Türk oyuncular için yapımcıların yapabileceği bir şey yok adam gidip de 5-6 dolardan oyunmu satsın.

Dostum bu kadar şikayet edeceğinize veya Steam'e kızmana gerek yok ülkeyi Steam yönetmiyor.
Son olarak marketten çıkarken 15 dakika fişe bakacağınza oy vermeden önce 5 dk düşünün.

Aslında ne oy ne de başka bir şey verdim. Ülkeyi Steam yönetmiyor ama oyun oynayan insan sayısı yüksek benim demek istediğim yapılan zamları artık bazı insanların gücünün yetmediği.

Korsanın her türlüsüne karşıyım yararı olacağına hep zararı olmuştur bana ve herkese.

@pilotds işte kimsenin artık gücü yetmiyor. Steam ve oyun yapımcıları da doğal olarak kârına bakıyorlar. Burada bu ikisi suçlu değil, suçlu olan kişi de belli. Steam pazarında artık 10-15 TL'ye oyun görmek zor, 1$ anca ediyor zaten o rakam.

İşte demek istediğim bu artık yeni nesil oyunlara yapılan fiyatlandırma çok fazla eski nesil oyunlarda pahalaştırılıyor herkes şuçu o kişiye atıyor onu savunmuyorum ama tüm şuç sencede onda mı?

@pilotds son kez yazıp ondan sonra bu konu hakkında konuşmayacağım. Üç sayfadır aynı şeyi tartışıyoruz çünkü.

Bir oyun yapımcısı olduğunu düşün, oyunun her yerdeki fiyatı 50-60$ diyelim. Sen gidip bu oyunu 3-4$ gibi bir rakama satmak ister misin? Sence tüm suç kimde? Bir düşün bakalım. Gelmişsin bana bir de korsanı yasallaştırıyorsun burada. Her gücü yetmeyen hırsızlık yapsın o zaman kardeşim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…