Steam neden yavaş indiriyor?

İndirme dklar arasında fazla yok en baba 15 20dk o fark için para veririm diyorsan paketini yükseltebilirsin.
Dostum inan fiberim olsa saniyesinde geçerdim ama maalesef burada daha altyapı yok airfiber ile işi halletmeye çalışıyoruz. Birde 1gbit ile teorik olarak saatte 460 gb veri indirmek mümkün iken 25mbit ile saatte maksimum 11.5gb veri indirebiliyorum. Yani arada dağlar kadar fark var.

Dostum inan fiberim olsa saniyesinde geçerdim ama maalesef burada daha altyapı yok airfiber ile işi halletmeye çalışıyoruz. Bir de 1gbit ile teorik olarak saatte 460 GB veri indirmek mümkün iken 25Mbit ile saatte maksimum 11.5GB veri indirebiliyorum. Yani arada dağlar kadar fark var.

Dedigim gibi konuma ve paraya bağlı benim internetim mesela sabah 9'da akşam 7ye kadar GTA 5 indirdi Epic Games'ten.

TurkNet GigaFiber internetim var ve Steam'den genelde 50-80 mb/s ile indiriyorum, üstüne çıkmıyor. IDM ile bir şey indirmeye kalktığımda bu 118 mb/s'leri buluyor her zaman, bu normal mi ya da değilse neden kaynaklanıyor acaba? Hız testlerinde de 800-1000 Mbps çıkıyor değerler.

Eki Görüntüle 1712590
Eki Görüntüle 1712591
Steam'in, sunucularına yapılan saldırılar için aldığı bir önlem bu. Sistem belirli bir hızın üzerinde indirme yaptığınızı fark ettiği an yavaş yavaş indirme hızınızı bir sınıra çekiyor. (indirmeye ilk başladığınızda 110mb/s ile inerken 5 dakika sonra 70mb/s'lere kadar düştüğünü görebilirsiniz) Bu sınırı maalesef koymak zorundalar. Eğer kullanıcının erişebildiği en yüksek hızda indirme imkanı sunsaydı her gün yüzlerce saldırı yer, tüm herkesin indirme hızları düşük ve dengesiz olurdu.

TurkNet GigaFiber internetim var ve Steam'den genelde 50-80 mb/s ile indiriyorum, üstüne çıkmıyor. IDM ile bir şey indirmeye kalktığımda bu 118 mb/s'leri buluyor her zaman, bu normal mi ya da değilse neden kaynaklanıyor acaba? Hız testlerinde de 800-1000 Mbps çıkıyor değerler.

Eki Görüntüle 1712590
Eki Görüntüle 1712591

Steam ile alakalı sevgili hocam son 1 haftadır mevcut bu durum.

Steam'in, sunucularına yapılan saldırılar için aldığı bir önlem bu. Sistem belirli bir hızın üzerinde indirme yaptığınızı fark ettiği an yavaş yavaş indirme hızınızı bir sınıra çekiyor. (indirmeye ilk başladığınızda 110mb/s ile inerken 5 dakika sonra 70mb/s'lere kadar düştüğünü görebilirsiniz) Bu sınırı maalesef koymak zorundalar. Eğer kullanıcının erişebildiği en yüksek hızda indirme imkanı sunsaydı her gün yüzlerce saldırı yer, tüm herkesin indirme hızları düşük ve dengesiz olurdu.
Nihayetinde Steam'in Epic Games ve diğerleri kadar az kullanıcısı yok. Bu kısıtlama olmak zorunda.

Yeni konular

Geri
Yukarı