Çözüldü Steam "Ödeme işleminiz tamamlanamadı" hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ulasmulas

Decapat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhabalar uzun süredir yaşadığım bir sorunu paylaşmak istiyorum. Steam'de BoaCompra ödeme yöntemi kaldırıldığından beri normal Visa üzerinden herhangi bir şekilde kartım ile alışveriş yapamıyorum. Yapmaya çalıştığımda şöyle bir sorunla karşılaşıyorum:

1646507591630.png

Kullandığım kart Halkbank Paraf Debit kartı. Ve bu kartla internette başka alışveriş sitelerinden sorunsuz alışveriş yapabiliyorum. Öncesinde harici bir siteden Steam cüzdan kodu satın alarak çözmüştüm sorunumu fakat bu sefer çok cüzi miktarda bir satın alım yapacağım için bunu kullanmak istemedim. Var mıdır bunun çözümü?

Çözüm
Steam dahil bankalar yurt dışı kaynaklı 3D Secure ile ödeme almayan platformlardan yapacağınız her şeye bloke koymaya başladılar güvenlik bahanesiyle. Bahane diyorum çünkü bu sadece son 2 yıldır bu düzeyde olan bir durum, öncesinde çok enderdi böyle bir sorunla karşılaşmak. En azından arıyorlardı bu harcamayı siz mi yaptınız diye sormak için, şimdi direkt blokajı basıyor iş bilmezler... Şimdi aramakla uğraşmıyorlar, güvenilir platform listeleri yapmakla bile uğraşmıyorlar, arayıp benim paramı beni aramadan nasıl bloke edersiniz diye hesap sorunca da mahkemeyle tehdit ediyorlar reziller.

Yurt dışındayken de bir hizmetten faydalanmak için (online kiralama servisleri/online müze ya da tur bileti almak gibi) Türkiye bankalarından aldığınız kartlarınıza güvenmeyin, mecbur kalmadıkça nakit kullanın sadece. Parasız ortada kalırsınız, blokaj da her zaman ertesi güne açılmıyor, günler sürebiliyor. Açılsa da sonraki ilk alışverişte yine bloke ediliyor. Şaka gibi.
Hocam tahminimce banka kartlarıyla ilgili bir sorun bu. Çünkü yine internet ve yurtdışı alışverişine açık başka bir banka kartıyla aynı sorunu yaşadım. Bu arada bu sorun sadece Steam'de değil amazon prime üyeliğim için de olmuştu. Amazon prime için kredi kartı kullandığımda çözülmüştü steam'de de çözülebilir belki.
O zaman dediğiniz gibi kart ile alakalı olabilir. Başka kart ile deneyin derim çünkü çözülmeyebilir o problem. Bankayı şimdi de arayıp sorunu çözüp çözemeyeceklerini sorabilirsiniz. Özellikle yurtdışı ödemelerinde sorun yaşadığınızı belirtirseniz bilgi alabilirsiniz.

Hocam bende de paraf var. Banka kartıysa olmuyor artık. BoaCompra'da oluyordu. Ben de çok denedim normal Mastercard'dan alınmıyor.

Ek olarak, oyun alacaksanız güvenilir siteler var, Steam cüzdan kodu satan. Ben alırsam öyle alıyorum artık.

Hocam Akbank kullanıyorum banka kartından bir sorun yaşamıyorum herhalde parafa özel bir durum.

Steam dahil bankalar yurt dışı kaynaklı 3D Secure ile ödeme almayan platformlardan yapacağınız her şeye bloke koymaya başladılar güvenlik bahanesiyle. Bahane diyorum çünkü bu sadece son 2 yıldır bu düzeyde olan bir durum, öncesinde çok enderdi böyle bir sorunla karşılaşmak. En azından arıyorlardı bu harcamayı siz mi yaptınız diye sormak için, şimdi direkt blokajı basıyor iş bilmezler... Şimdi aramakla uğraşmıyorlar, güvenilir platform listeleri yapmakla bile uğraşmıyorlar, arayıp benim paramı beni aramadan nasıl bloke edersiniz diye hesap sorunca da mahkemeyle tehdit ediyorlar reziller.

Yurt dışındayken de bir hizmetten faydalanmak için (online kiralama servisleri/online müze ya da tur bileti almak gibi) Türkiye bankalarından aldığınız kartlarınıza güvenmeyin, mecbur kalmadıkça nakit kullanın sadece. Parasız ortada kalırsınız, blokaj da her zaman ertesi güne açılmıyor, günler sürebiliyor. Açılsa da sonraki ilk alışverişte yine bloke ediliyor. Şaka gibi.

Son düzenleme:
Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı