Steam - Ödeme Sorunu

3 gün süren sorunumu sonunda bankaya giderek çözmüş bulunmaktayım.

1. İlk hata olan "bilgileriniz reddedildi" hatası, muhtemelen sistemdeki bir bozukluk nedeniyle meydana geldi; çünkü o sırada yeterli bakiyem vardı.

2. Aldığım ikinci hata olan, yeterli bakiyem bulunduğunu düşünmeme rağmen oluşan; "yeterli bakiyeniz bulunmamaktadır" hatası ise, diğer bankaların POS cihazlarında ödeme yaptığımdan dolayı, gecikmeli olarak bakiyeye yansıyan harcamalar nedeniyle; benim bakiyemin olduğunu sanmamdan kaynakladı.

3. Aldığım son hata olan ,"sistemde bir hata oluştu" hatası ise çok fazla deneme yapmamdan dolayı olabilir.

Bana yardımcı olmaya çalışan @itsAtaken 'a , @MF 'a ve diğer Technopat'lara teşekkür ederim.

Kardeş bazı kredi katları oyun veya sitelerden ürün almayı kabul etmiyor sadece market gibi alışverilere yarıyor arkadaşımın öyleydi bende inninal kart var onunla alıyorum ve memnunum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ödeme işlemi tamamlanmadı. Kredi kartı bilgileriniz kredi kartı şirketiniz tarafından reddedildi.

Not: Bazen kredi kartı şirketleri bu işlemleri hesap ekstrenizde 'tutar' fakat sizden ödeme almaz. Aşağıda gösterilen bilgilerdeki hataları düzelttikten sonra, lütfen tekrar satın almayı deneyin.

Bir iki sefer cüzdana yükleme yaptım ama bu hatayı aldım. Bakiyem var biliyorum 20 ve 50 lik cüzdan yüklemesi denedim bu hata geldi ancak bakiyemden 70 lira düştü. Steam destekte yüklemeler başarısız görünüyor. Acaba para birkaç gün içinde hesabıma düşer mi? Banka ile görüşsem mi ? Bilemedim benzer durumda olan ya da bilgisi olan yardım ederse çok iyi olur. Öğrenci adamız abi :)

Ödeme işlemi tamamlanmadı. Kredi kartı bilgileriniz kredi kartı şirketiniz tarafından reddedildi.
Ben bu hatayı sadece master card ya da visa seçiminde hata yaptığımda aldım.

Bakiyeden eminseniz bankanızla irtibata geçin derim. Telefonla bile bilgi alabilirsiniz. @Silinen üye

Teşekkürler @Batosware benim kartımda master ama birkaç arkadaşımda da bu sorun var steamdan kaynaklı olduğu düşünüyorum bir sonuç bulamazsam bu hafta içersinde banka ile irtibat kuracağım.

Galiba hesabımdaki eksilme benden kaynaklı imiş. O konuda steamde problem yok ancak hala cüzdana yükleme yapamıyorum master card seçiyorum. Acaba Master card boacompradan yapsam olur mu? Önceden direkt master card dan oluyordu. Sizden de problem yaşayan ve çözen var mı? Yoksa kontör sistemine geri dönecem zahmetli olsada :)

Bende'de aynı hata oluyordu. 2 3 kez satın almayı denedim 4. de satın aldım. Benim gibi bir kaç kez deneyin belki hallolur.

Bankanın yurtdışı harcama limitinden kaynaklıdır biraz geç oldu ama hesabımda 20.000 lira var 500 liralık toplam oyun almaya çalıştım banka ile görüştüm günlük 500 tl limit oluyormuş yurtdışı harcaması olarak, steamde yurtdışı bir firma olduğu için normaldir. bende bu şekilde oldu
yani ben de aynı hatayı aldım

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı