Çözüldü Steam offline hesaptan başkası bilgisayara bağlanabilir mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Flexery

Hectopat
Steam offline hesap buldum bir yerden. Oyunu indirmeye bıraktım geceden. Sabah bilgisayarın başına geçip baktığımda birkaç oyun daha inmiş. Üstelik birisi açıktı.

Hesaptaki diğer kişilerin bilgisayara bağlanması mümkün mü? Bilgisayara bir şey yapmış olabilirler mi veya bilgisayarda gece olanları nasıl bulabilirim?

Çözüm
Steam hesabının aktif olduğu bilgisayarlara Webden veya mobil uygulamadan hesabın oyunlar bölümüne gidip, en üstten o anda hesabın aktif ve steam yüklü olan bilgisayarlara oyun indirme, kaldırma, güncelleme ve indirme sırasına ekleme gibi talimatlar verilebiliyor.

Oyunların başlatılabilmesi hesap içerisindeki ilgili cihazların yetkilendirilmiş olup aynı ağ içerisinde bulunması gerekli.

Sorunun cevabı; Hayır herhangi bir kimse bilgisayarına steam ağı üzerinden erişip oyun indirme veya kaldırma dışarısında bir şey yapamaz.

Ekte uzaktan yükleme ile ilgili görsel bırakıyorum. SSS te aşağıdaki gibi;
Herhangi bir şey indirmediğin ve IP'ni gizli tutabildiğin sürece sorun olmaz. Ve evet eğer IP'ne erişebiliyorlar ise işletim sisteminin içinden geçebilirler.

IP adresine erişim için uzak masaüstü gibi RDP bağlantıları gereklidir. Standart ip ile giriş bile sağlayamazlar çünkü bunlarda da farklı bir şifreleme protokolü kullanılır bu yüzden bir şey yapamazlar.

Yüksek ihtimal çalamazlar fakat oynadığınız oyunlara salça olma ihtimalleri var. Bence hesaptan bir an önce çıkın.
Zaten hesabı offline çevirip oynuyorum bağlanmaları imkansız ama böyle bir şey ilk defa başıma geldi.

Hocam kuyrukta bekleyen oyunlar inmiş olabilir.
O nasıl oluyor ki ben başka oyun indirmeye basmadım hesaptaki diğer kişiler indirmeye bırakmış bana da mı inmiş?

Bende bildiğim kadarı ile yardımcı olmaya çalıştım benim bilgim oradan öteye geçmez hocam.
Zaten hesabı offline çevirip oynuyorum bağlanmaları imkansız ama böyle bir şey ilk defa başıma geldi.

O nasıl oluyor ki ben başka oyun indirmeye basmadım hesaptaki diğer kişiler indirmeye bırakmış bana da mı inmiş?

Steam hesabının aktif olduğu bilgisayarlara Webden veya mobil uygulamadan hesabın oyunlar bölümüne gidip, en üstten o anda hesabın aktif ve steam yüklü olan bilgisayarlara oyun indirme, kaldırma, güncelleme ve indirme sırasına ekleme gibi talimatlar verilebiliyor.

Oyunların başlatılabilmesi hesap içerisindeki ilgili cihazların yetkilendirilmiş olup aynı ağ içerisinde bulunması gerekli.

Sorunun cevabı; Hayır herhangi bir kimse bilgisayarına steam ağı üzerinden erişip oyun indirme veya kaldırma dışarısında bir şey yapamaz.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20230919_122558_Steam.jpg
    Screenshot_20230919_122558_Steam.jpg
    71,2 KB · Görüntüleme: 21
Çözüm

Teşekkürler böyle oldu muhtemelen.

Geri
Yukarı