Steam, Origin ve Playstore Üzerinden Alınan Oyun Tekrar Yüklenebilir mi?

TpszTelevizyon

Kilopat
Makaleler
24
Daha fazla  
Meslek
Makine Mühendisliği
Mesela kullandığın bilgisayara oyunu indirdin, yeni bilgisayar aldığın zaman ona da kurabiliyor musun? Yoksa bir indirme hakkımız mı var?

Ya da bilgisayarından oyun silindi, tekrar kurman gerekecek, yüklenebiliyor mu?

Oyunu dijital oyun programına ekledikten sonra sınırsız indirip oynayabilirsin mesela Battlefield 4 aldığında keyi Originden aktif ettiğin an hesabına eklenir ve istediğin kadar oynayıp,indirip silebilirsin.

Eğer kısıtlama olsaydı, kutu olarak almaya başlayacaktım. Kısıtlama yoksa kullanıcı için iyi bir şey...

Peki korsanın önüne geçmek için alınmış bir önlem var mı? Arkadaşın dediği gibi bir kişi alır 20 kişi oynar. :)

Kutulu oyundan çok daha kârlı bir olay olduğu ortada. Kutulu oyunu bir pc'de oynarsın ama Origin/Steam 'den aldıklarını 10 farklı pc'de oynarsın.

Eğer kısıtlama olsaydı, kutu olarak almaya başlayacaktım. Kısıtlama yoksa kullanıcı için iyi bir şey...

Peki korsanın önüne geçmek için alınmış bir önlem var mı? Arkadaşın dediği gibi bir kişi alır 20 kişi oynar. :)
Tabii ki de alınmış önlemler var. Ya ben senin sorunu yanlış anladım ya da yanlış anlattım :)

Şimdi oyunu istediğin kadar indirip, yükleyebilirsin ama sadece tek bir PC'de oynayabilirsin.

Yani 2 veya daha çok PC'de aynı anda oyunu oynayamazsın.

Son düzenleme:
Tabii ki de alınmış önlemler var. Ya ben senin sorunu yanlış anladım ya da yanlış anlattım :)

Şimdi oyunu istediğin kadar indirip, yükleyebilirsin ama sadece tek bir PC'de oynayabilirsin.

Yani 2 veya daha çok PC'de aynı oyunu oynayamazsın.

O zaman şimdi ben bir oyun alsam yüklesem, yeni laptop aldığımda bu oyun ona yüklenmeyecek.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı