Steam oynama süresi son oynama kapatma?

Wiggles

Kilopat
Daha fazla  
Steam üzerinden oynadığımız bir oyunun son oynama zamanını ve toplam oynama süresini kapatma gizleme veya saymasını önleme vs vs gibi bir olay var mıdır arkadaşlar?

@Recep Baltaş sayin recep hocam, var midir boyle bir sey bir bilginiz var midir.? varsa da yoksa da beni bilgilendirebilmeniz mumkun mu.? :)

Kendim kutuphanemi actigimda yine gorunecek ama sonuc olarak dogru mudur hocam.? Yani bunu kapatmanin engellemenin vs herhangi bi yolu yok.?

Soyle bi sey yaparsak nasil olur, mesela GTA5 oyununu steam uzerinden satin aldim fakat social club ayrica indirip social cluba giris yaparak oynasam mesela steam sayacim yine de artar mi.?

@wandal5674 sizce olabilir mi..?

Kendim kutuphanemi actigimda yine gorunecek ama sonuc olarak dogru mudur hocam.? Yani bunu kapatmanin engellemenin vs herhangi bi yolu yok.?

Soyle bi sey yaparsak nasil olur, mesela GTA5 oyununu steam uzerinden satin aldim fakat social club ayrica indirip social cluba giris yaparak oynasam mesela steam sayacim yine de artar mi.?

@wandal5674 sizce olabilir mi..?

Deneyeceksen sırf sonucu görmek için yorum yazıyorum.
Steam ile Play dediğin de Steam'e tanımlı ID ve şifren ile Social Clup hesabına giriş yapıyor zaten ayrıca Social Clup prafiline girdiğinde Steam ile ilişkilendirildiğini göreceksin ve Social Clup profilinde de oynama süren mevcut.

@9544 evet hocam deneyecegim fakat Social Club uygulamasini nerden nasil indirebilirim onu bulamadim :D Esasinda olayim tamamen su, Steam uzerinden alinan oyunu Steam'i hic karistirmadan oynayabilmek amacim tam olarak bu aslinda :matrix::ROFL:

Bu şekilde.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Anladim, oyunu yeniden tarayici uzerinden Social Club'a giris yaparak "download for windows" yaparak tekrardan indirmem gerekiyo oyunu bu videodan sahsen benim anladigim bu :(

Su anda denedim "download for windows" yaparak indirmeyi ve su yazi cikti:

You will need to download the game through Steam.

Yani anladigim kadariyla satin aldigim oyunu Steam platformu uzerinden oynamak mecburiyetindeyim su anda baska ucarim kacarim yok...

Oyunu tekrar indirme yerine mevcut dosya ile çalıştırabilir misin bi' araştır.
Yeni aklıma geldi Steam'i sisteminden kaldır oyunu silme oyunun kendi içinden Social Club'ı açıp dene.

Steam'i silmek yerine ilk önce Steam'ı kapattım ve Steam klasörleri içinden GTA5 oyununun dosyasını buldum. GTAVLauncher isimli bir uygulamaya denk geldim denedim Social Club açıldı fakat sonra "Launcher error. Code: 115 The game was not launched via the Steam Client" hatasını aldım.

Daha sonrasında bu GTAVLauncher uygulamasının altında "steam_api64.dll" isimli bi uygulama uzantısı buldum ve bunun bir kopyasını masaüstüne alıp sildim. Sildikten sonra tekrar GTAVLauncher uygulamasını açtığımdaysa "Program, steam_api64.dll bilgisayarınızda eksik olduğundan başlayamıyor. Bu sorunu çözmek için programı yeniden yüklemeyi deneyin." şeklinde bir hata aldım.

Steam'i sistemimden silmeyi göze alamadım çünkü Steam'i sildiğim taktirde oyunların da paralelinde silinmesinden çekindim açıkçası. Kaldı ki ikinci anlattığım olaydan yola çıkarak sistemimden Steam'i silmeyi denesem de yine olmayacağı kanaatindeyim ben hocam... @The First History Man

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı