Steam oyun alım işlemime itiraz etti

umutskywalker

Hectopat
Daha fazla  
Herkese selamlar aşağıdaki dosyalarda göreceğiniz üzere bugün ilginç bir konu geldi başıma. Bir anda hesabımdaki oyunun satın alım işlemini kaldırdı Steam, bu sabah Xbox Game Pass aboneliğim yenilenmişti yurt dışı kaynaklı olduğundan dolayı hesabıma bir blokaj konmuş olabilir mi? Müşteri hizmetlerini aramalı mıyım?

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    55,1 KB · Görüntüleme: 162
  • Ekran Alıntısı2.PNG
    Ekran Alıntısı2.PNG
    157,1 KB · Görüntüleme: 168
Hiç sanmıyorum ama bir anda yurt dışından para çekildiği zaman bu tür bir sıkıntı olmuş olabilir. Ticket atıp durumu anlatın Steam'e ve asıl nedeni bu değilse, asıl nedenini öğrenmeye çalışın.

Itiraz eden Steam degil, Mastercard. Ters ibraz yapildigi icin icerik hesaptan kaldirilmis. Ne yapmaniz gerektigi ise ikinci görselde belirtilmis.
orada denileni yaptım fakat mastercard iş bankasına gönderiyor destek kısmına başvurduğumda. Kartımdan orada belirtilenler gibi bir işlem de yapılmadı

Bu sorunlar yüzünden Steam'den alışveriş yapmıyorum. Başka sitelerden cüzdan kodu alıp kullanıyorum.

Banka müşteri hizmetleri ile iletişime geçtim, blokaj konulmuş işleme fakat ileriki günlerde kalkması gerekir gibi bir ifade kullandı ve Steam ile iletişime geçmem için şu an işlem referans ve onay kodu gönderecekler hiçbir şey anlamıyorum şu an çünkü sorunsuz işlem yapmıştım
Müşteri hizmetleri referans kodu ve onayı gönderdi steame iletmemi söyledi, banka olarak baktıklarında işlemde bir sorun olmadığını belirtti

Yeni konular

Geri
Yukarı