Steam oyun güncellemeleri yavaş

Neşeli Enginar

Kilopat
Makaleler
23
Senelerden beridir ayni sorunu yasiyorum, Steam oyunlarinin güncellenmesi cok uzun zaman aliyor. Güncelleme indirmeleri 1 dakika bile sürmüyor ama kurulum ve tamamlanmasi rahat yarim saati buluyor. Tek ben mi bu sorunu yasiyorum? Yeni bir oyun kurunca pat diye indirip kuruyor hiç sikinti olmadan ama güncellemeler saçma sekilde yavas.

Internet hizimla alakasi olmadigina eminim, 500 Mbit Down, 50 Mbit Upload hizim var.

Sevgiler :)

senelerden beridir ayni sorunu yasiyorum, Steam oyunlarinin güncellenmesi cok uzun zaman aliyor. Güncelleme indirmeleri 1 dakika bile sürmüyor ama kurulum ve tamamlanmasi rahat yarim saati buluyor. Tek ben mi bu sorunu yasiyorum? Yeni bir oyun kurunca pat diye indirip kuruyor hiç sikinti olmadan ama güncellemeler saçma sekilde yavas.

Internet hizimla alakasi olmadigina eminim, 500 Mbit down, 50 Mbit upload hizim var.

Sevgiler :)

Bende de vardı aynı sorun DNS ayarlarımı Google'ın DNS ayarlarını yapınca düzelmişti bir deneyin isterseniz belki işinize yarar.

Hard disk mi kullanıyorsunuz SSD mi ?
SSD kullaniyorum HDD sadece depolama amacli kullaniyorum oyunlarla bir alakasi yok yani.
Bende de vardı aynı sorun DNS ayarlarımı Google'ın DNS ayarlarını yapınca düzelmişti bir deneyin isterseniz belki işinize yarar.
Internette sorun yok, indirmeleri hemen bitiriyor. Kurulumu ve tamamlanmasi cok yavas. Bazen kurulum 15 dakika %100'de takili kaliyor.

Geri
Yukarı