Çözüldü Steam oyun iade ücreti karta mı gelir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Furkan78

Hectopat
Daha fazla  
Ben 234 TL'lik oyun aldım 3 tane, sadece 4 TL'sini karttan çektim. Oyunları iade etsem karta 4 TL mi gelir, yoksa 234 TL mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Anlaşılan kafan iyice karıştı ben sana görsel ile anlatayım. Şimdi ben stardew walley diye bir oyun aldım 72 kuruş cüzdandan 13TL 68 kuruş karttan çekti. Sonra ben bu oyunu iade ettim ve iade ederken karta iade et seçeneğine bastım ve 13TL 68 kuruşu kartıma 72 kuruşu cüzdana iade etti. Görsele bakarsan görürsün zaten. Şimdi sen 234 TL'ye oyun almışsın 4 TL'si karttan 230 TL cüzdandan. Eğer karta iade et seçeneğine basarsan sadece 4 TL gelir kartına, 230 TL cüzdana gelir. Çünkü cüzdan ile aldığın oyun sadece cüzdana iade ediliyor ama kart ile aldığın oyun ister cüzdana ister karta iade edebilirsin.

Ekran Görüntüsü (46).png
Anlaşılan kafan iyice karıştı ben sana görsel ile anlatayım. Şimdi ben stardew walley diye bir oyun aldım 72 kuruş cüzdandan 13TL 68 kuruş karttan çekti. Sonra ben bu oyunu iade ettim ve iade ederken karta iade et seçeneğine bastım ve 13TL 68 kuruşu kartıma 72 kuruşu cüzdana iade etti. Görsele bakarsan görürsün zaten. Şimdi sen 234 TL'ye oyun almışsın 4 TL'si karttan 230 TL cüzdandan. Eğer karta iade et seçeneğine basarsan sadece 4 TL gelir kartına, 230 TL cüzdana gelir. Çünkü cüzdan ile aldığın oyun sadece cüzdana iade ediliyor ama kart ile aldığın oyun ister cüzdana ister karta iade edebilirsin.

Ekran Görüntüsü (46).png

Çözüm
Arkadaş birazı cüzdandan birazı karttan olacak şekilde satın almış.

Cüzdandan satın alınan cüzdana, karttan satın alınan karta gider.

Ama orada sorar karta gidecek bakiye Steam cüzdanına gitsin mi diye. Ona hayır demelisin karta 4 TL iade istiyorsan.

2 seçenek vardı orada bende karta iade et dedim yanlışlıkla başka karttan çekmişim 4 TL'yi.

Eki Görüntüle 1262061

Anladım da 2 seçenek vardı karta iade et dedim onda da mı aynısı oluyor kafam iyice karıştıda karıştı.

2 seçenek vardı orada bende karta iade et dedim yanlışlıkla başka karttan çekmişim 4 TL'yi.

Anladım da 2 seçenek vardı karta iade et dedim onda da mı aynısı oluyor kafam iyice karıştıda karıştı.

Tamamdır. Karta iade et dediğinizde satın aldığınız karta gider.

Anlamadığınız yer neresi?

Tamam işte sen oyunun 230 TL'sini cüzdandan 4 TL'sini karttan çekmişsin. Karta iade ete bastığın için o 4 TL karta gidecek 230 TL ise cüzdana. Anlayamayacağın bir şey yok ki.

Geri
Yukarı