Çözüldü Steam oyun kısayolları açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

burakthemountain

Hectopat
Steam'den indirdiğim bütün oyunların kısayolu böyle gözüküyor. Steam arkada açık, bunu nasıl düzeltebilirim? Daha önceden bir uygulamayı açmak için program seç demişti ve Steam'ı seçmiştim. O günden beri Steam oyunları böyle oldu ve kısayollardan açılmıyor, sadece kütüphaneden açıyor. Bu yaptığım şeyi nasıl sıfırlayabilirim? Eski haline getirebilirim?

Screenshot_2.png

Çözüm
Ayarlar > Uygulamalar > Varsayılan Uygulamalar yolunu izleyin. Açılan sekmede aşağıdaki ''Dosya türüne göre varsayılan uygulamaları seçin'' seçeneğine tıklayın. .URL karşısında Steam yazıyorsa onu İnternet Tarayıcısı olarak değiştirip sorun yaşadığınız oyun için yeni bir uygulama kısayolu oluşturun.
Çalışmayan oyun kısayollarını silin. Kütüphaneden o oyunlara sağ tık > yönet > masaüstü kısayolu ekle yapın. Masaüstündeki yeni oyun kısayollarıyla tekrar deneyin.

Mesaj düzenleme: Sorunu yanlış anlamışım, şimdi fark ettim.

Son düzenleme:
Ayarlar > Uygulamalar > Varsayılan Uygulamalar yolunu izleyin. Açılan sekmede aşağıdaki ''Dosya türüne göre varsayılan uygulamaları seçin'' seçeneğine tıklayın. .URL karşısında Steam yazıyorsa onu İnternet Tarayıcısı olarak değiştirip sorun yaşadığınız oyun için yeni bir uygulama kısayolu oluşturun.

Çözüm
Ayarlar > Uygulamalar > Varsayılan Uygulamalar yolunu izleyin. Açılan sekmede aşağıdaki "dosya türüne göre varsayılan uygulamaları seçin" seçeneğine tıklayın. .URL karşısında Steam yazıyorsa onu İnternet Tarayıcısı olarak değiştirip sorun yaşadığınız oyun için yeni bir uygulama kısayolu oluşturun.

Dostum gerçekten çok teşekkür ederim sorunu çözdüm sayende sağ olasın.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı