Steam oyun kütüphanesi için SSD önerisi

QuasimodoDr

Hectopat
Laptopumun SSD kapasitesi 250 GB olduğu için mevcut alan yetersiz kalıyor. Steam kütüphanemdeki oyunlar için M.2 SSD yükseltmesi ve/veya eksternal SSD eklemesi düşünüyorum.

İncelemelerine baktığım 4 ürün var. Samsung 970 Pro 512 GB M.2 SSD, Samsung 970 Evo Plus 1 TB M.2 SSD, Samsung eksternal T5 SSD modelinin 500 GB ve 1 TB versiyonları.

970 Pro 512 GB modeli 1000 lira civarında ve MLC bellek içeriyor. Veri döngüsü açısından verilen yazma silme garantisi 970 Evo Plus 1TB modeli ile aynı. İkisinin de garanti süresi 5 yıl denilmiş. Bu bakıma yaz - sil miktarı ve garanti süresi eşit. 970 Evo Plus 1TB (yabancı kaynaklara göre TLC bellek? ) İse 1500 lira civarında ve yüksek hızlı bol depolama alanı sunuyor. Bu bakıma Steam oyunlarımı D sürücüsü üzerinde kurduğum şu anki haliyle mevcut olan düşük yükleme hızı gibi durumlardan kurtularak rahatça oyun oynayabilirim. Her iki SSD de PC üzerindeki 1600 MB/sn test hızı olan stok M.2 SSD'den daha hızlı. Ancak uzun ömürlülük vaat eden 970 Pro SSD'yi, 500 GB Samsung T5 SSD (TLC bellek) ile beraber kullanma seçeneği de mantıklı gelmekte. Bu şekilde 150-200 lira gibi benim için kabul edilebilir ek bir masraf çıkıyor. Ya da donanıma bulaşmayıp 1200 liraya 1 TB T5 SSD alabilirim.

Seçeneklerim şunlar:
  1. M.2 SSD 970 Pro 512 GB + 500 GB T5 SSD (1600-1700 lira)
  2. M.2 SSD 970 Evo Plus 1TB (1500 lira)
  3. Samsung T5 SSD 1TB (1.5-2 kat stok SSD hızı artışı getirisi yok, ancak 1200 lira olduğu için en ekonomik seçim. Ayrıca 250 GB stok M.2 SSD götürüsü olmadığı için SSD bazında 250 GB ek alan )

Son düzenleme:
Buna bakabilirsiniz ben kullanıyorum ve memnunum. Ama ne attığım linkde ki SSD'ye ne de sizin söylediğiniz SSD'lere ihtiyacınız olduğunu düşünmüyorum. Oyunlar için SSD kullanacaksanız, NVMe arabirimini kullanmasına gerek yok. Bu hızlar oyunlarda bir şey etkilemeyecek. Render işlemleri yapıyorsanız tercih etmenizin performans anlamında katkısı olur.

İntel ssd mlc değil ,tlc bile değil . Tlc alt tipi qlc yonga. Bu açıdan yaz - sil çok fazla işlem yapmak için ve uzun ömürlülük açısından düşündürücü .
860 evo 500 GB (mlc ve 5 yıl garantili) başka bir laptop Windows PC’de kullandım .windows 7 açılış süresi yeni aldığım PC ile hemen hemen aynı . qvo nasıl bilmiyorum. 8gb hibritli 5400 rpm 1 tb 2,5 inç olan D sürücüsünü de değişebilirim. 1tb 860 evo da düşünülebilir .
Samsung 860 QVO 1TB SSD, 800TL.(Sanırım M.2 SSD arıyorsunuz, sonradan gördüm)
Buna bakabilirsiniz ben kullanıyorum ve memnunum. Ama ne attığım linkde ki SSD'ye ne de sizin söylediğiniz SSD'lere ihtiyacınız olduğunu düşünmüyorum. Oyunlar için SSD kullanacaksanız, NVMe arabirimini kullanmasına gerek yok. Bu hızlar oyunlarda bir şey etkilemeyecek. Render işlemleri yapıyorsanız tercih etmenizin performans anlamında katkısı olur.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı