Steam oyun sunucu listeleri boş

nobody.tr

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, sanırsam zor bir sorunum var, hatta birden çok sorun.

1- Steam'e ne zaman girsem, ilk seferinde hep şöyle bir ağ hatasıyla karşılaşıyorum. Yeniden bağlan dediğimde ise bağlanıyor ekranı geliyor ama orada takılı kalıyor. Bunu sadece Steam'i tekrar yükleyerek aşıyorum.

steam.png

Yani Steam'i sadece ilk yüklediğim zamanda açılıyor, sonra açılmıyor.

Hadi bunu bir şekilde aşabiliyorum, bu problemi şimdilik geçelim, ama Steam sunucularına bağlanmamda bir problem var bunu bir kenara not alalım.

2- Dün "Tower Unite" oyununu aldım, gayet güzel oyun, fakat belki bilenler vardır, "Plaza" denen resmi sunuculara giremiyorum, server listesi tamamen boş. Oyundaki insanlara sordum kimsede böyle bir problem yok, sunucularda sorun yokmuş yani.

bb97bfdc585e41e1888fc0f4bfa3a86a.png

Firewall'ı kapattım, windows güvenlik duvarını kapattım, antivirüsü kapattım (görev yöneticisinden), netmaster'ın modem arayüzünden IP4 güvenlik duvarını kapattım, modemi de resetledim defalarca, oyunu tekrardan indirip kurdum, DNS'yi otomatiğe aldım olmadı, DNS'yi 8.8.8.8/8.8.4.4'e aldım yine olmadı, kurma işini hem C'ye hem D'ye denedim sonuç aynı.

3- Bu sorunlardan sonra aklıma daha önceden beri yaşadığım ama takmadığım bir sorun geldi.
CSGO'da topluluk sonucu listeleri de boş, gözükmüyor hiçbir server. Ama hep rekabetçi oynadığım için takmamıştım bu problemi, ama bu konuyla alakası varmış meğerse.

4- Garry's Mod'a gireyim dedim, orada da server listesi tamamen boş yine diğer oyunlardaki gibi.

Sanırsam genel olarak bir Steam resmi olmayan sunuculara bağlanmamda bir problem var, ama neden/nasıl bilmiyorum çözemedim. Bilenlere danışayım dedim. İnternette de aradım fakat çözüm sağlamadı.

Evet beyler ne düşünüyorsunuz, sorun nedir sizce? Uydunet kullanıyorum, internet de biraz yavaş, yani speedtest kötü değil ama normal kullanırken bir sayfaya tıkladığımda o sayfanın yüklenmesi kısa sürse de, sayfanın yüklenmeye başlaması geç sürüyor (3 - 4 saniye) . Uydunet ile alakalı olabilir mi?
Modemi resetledim defalarca, fabrika ayarlarına da döndürdüm, firmware de güncel.

Hatta 1.maddedeki problem yüzünden format atayım dedim düzelecek mi, düzelmemişti yanlış hatırlamıyorsam.

Biraz uzun bir konu oldu ama yardım ederseniz çok sevinirim, teşekkürler.

Hallettim, sorun portmuş; Required Ports for Steam - Network/Connection Issues - Knowledge Base - Steam Support

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı