Steam oyunları için VR gözlük önerisi

VR Gözlük alsaydım yayın açardım net, zaten açacağım ama kameram eksik. Hem oynaması hem milletin izlemesi sarıyor

Hocam 1500 liraya imkansız gibi bir şey Oculus Quest 2 bulmak. 2. Elden bir HTC Vive bulunabilir ise iyi olur. 5000 TL bandında idi en son.

Bu arada diyelim VR Gözlük aldım, oyun falan her şey hazır ama laptop ile bağlayacağımdan performans sorunu yaşar mıyım?

Oculus Quest'i bağlamıyorsunuz hiçbir yere hocam. Onun kendi hafızası var zaten. Siz onun içine oyunları indirip oynuyorsunuz. Laptop ile bir işiniz yok.

Hocam 1500 liraya imkansız gibi bir şey Oculus Quest 2 bulmak. 2. Elden bir HTC Vive bulunabilir ise iyi olur. 5000 TL bandında idi en son.
Yok hocam benim bütçem belli zaten, o ürüne baktığımda fiyatları 20K'dan başlıyor, ikinci el de kullanmayı pek sevmem hocam. Param olursa alırım sıfır ürünü.

Oculus Quest'i bağlamıyorsunuz hiçbir yere hocam. Onun kendi hafızası var zaten. Siz onun içine oyunları indirip oynuyorsunuz. Laptop ile bir işiniz yok.
çok iyi bir sistem o zaman, harikaymış.

Ben bunu hep bilgisayar ekranını gözlüğe yansıtan bir teknoloji olarak düşünmüştüm. Gerçekten böyle mi? Böyleyse, o gözlüğün ne gücü var ki full + full grafiklerde oynayalım oyunu?

Sağlam masaüstü varsa oynarsın bu kadar basit. Ama arkadaşın dediği gibi Quest 2 olması lazım en az. Ben 5K 120Hz de oynuyorum Alyx'i. Oyun acayip uzun bıktırdı beynim midem kaldırmıyor artık. Alışma durumu da olmuyor. Ama görüntü cam gibi. Tek eksisi gözlüğün ağırlığı.

Ben bunu hep bilgisayar ekranını gözlüğe yansıtan bir teknoloji olarak düşünmüştüm. Gerçekten böyle mi? Böyleyse, o gözlüğün ne gücü var ki Full + Full grafiklerde oynayalım oyunu?

O tür bir şey zaten hocam. Siz "ben oyunlarımı vra indirir gitiğim yerdede oynarım" Diyorsanız indirip oynarsınız. Ama Full + Full grafikler için sağlam bir sistem lazım tabii.

Yanlış bilgi. Quest'i bilgisayara bağlayarak SteamVR oyunlarına erişiyorsunuz. SteamVR oyunları da bilgisayarınıza yükleyip oynuyorsunuz. İçine indirdiğiniz oyunlar kendi mağazasında olan oyunlar ve onların SteamVR da olan oyunlarla çok alakası yok. The Forest mesela VR destekli bir oyun fakat Oculus mağazasında yok olamaz da. Quest ile SteamVR kullanmak için sağlam bir bilgisayara da ihtiyacınız mevcut. Minimum RTX 2060 sistem gerekiyor düzgün bir şekilde oynamak için.

Yanlış bilgi. Quest'i bilgisayara bağlayarak SteamVR oyunlarına erişiyorsunuz. SteamVR oyunları da bilgisayarınıza yükleyip oynuyorsunuz. İçine indirdiğiniz oyunlar kendi mağazasında olan oyunlar ve onların SteamVR da olan oyunlarla çok alakası yok. The Forest mesela VR destekli bir oyun fakat Oculus mağazasında yok olamaz da. Quest ile SteamVR kullanmak için sağlam bir bilgisayara da ihtiyacınız mevcut. Minimum RTX 2060 sistem gerekiyor düzgün bir şekilde oynamak için.
Hemen hemen doğru fakat hem Steam hem de Quest'de olan oyunlar var.

Yeni konular

Geri
Yukarı