Steam oyunlarını indirmeden yedeklemek

Jasanayaka

Kilopat
Makaleler
1
Merhaba arkadaşlar, dizüstü bilgisayarım ile 100 Mbps internet olan bir akrabama geldim 1 haftalığına. Yanıma 1 TB harici diskimi de aldım. Evde masaüstü bilgisayarımın HDD'sine kurmak üzere Steam'den oyun indirmek istiyorum. Yani oyunun yedeklenmiş halini harici diskime indirip, eve gittiğimde masaüstü bilgisayarıma kurmak istiyorum. Bunu yapmanın direkt bir yolu var mı? Şuanda GTA 5 ve Rainbow Six oyunlarını öncelikle harici HDD'ye indirip, ardından tekrar harici diskin farklı bir dizinine masaüstüne kurmak üzere yedekleme yapıyorum. Yedeklemeden sonra indirdiğim dosyaları siliyorum. Bu işlem hem çok zamanımı alıyor, hem de diskin ömrünü azaltıyor diye düşünüyorum. Aynı diske indirip ardından yine yedeklemek yerine oyunları direkt masaüstü bilgisayarıma geri yükleme ile yükleyebileceğim şekilde indirme şansım yok mu?

1) Laptoptan Steam'i silin.
2) HDD'yi Laptopa bağlayın.
3) Steam'ı laptopa bağlı olan HDD'ye kurun.
4) Oyunu indirin zaten direk HDD'ye indirecektir ve kuracaktır.
5) HDD'den masaüstündeki Steam dosyalarının içine oyunu atın.

Bu şekilde yaparsanız masaüstünde Steam'den oyunu yükleye bastığınızda oyun zaten masaüstündeki Steam dosyalarının içinde olduğu için indirme yapmadan doğrulamaya geçer. Doğruladıktan sonrada oyuna girebilirsiniz.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı