Çözüldü Steam oyunlarının simgeleri gözükmüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Im_Conqueror

Hectopat
Merhaba Steam'den Bannerlord ve Dying Light oyunlarını indirdim fakat simgeler böyle gözüküyor. Fark ettiyseniz diğer oyunlarda böyle bir şey yok. Neden oluyor bu nasıl düzeltebilirim?
Not: Bannerlord ve Witcher serisi farklı hesaplarda.

Dosya Ekleri

• Screenshot_54.png
    Screenshot_54.png
    888 KB · Görüntüleme: 86
Çözüm
Arkadaşlar buradan da sonuç çıkmayınca en sonunda ticket atmak zorunda kaldım ve sorunum çözüldü sizlerle de paylaşmak istedim destek veren herkese teşekkürler.
Try the following to solve this issue:

-Go to Library -> Games.
-Select the game you want to fix the shortcut icon for.
-Right click on the game, select Properties.
-Select the "Local Files" tab.
-Click the button "Verify Integrity Of Game Cache".

After verifying has finished (it may take a while) a new game icon has been created in your Steam installation (by default: C: -> Program Files (x86) -> Steam -> steamapps -> common)

Right click on the desktop icon, select Properties and change the icon by hitting the "Change Icon..." button, navigating to and selecting the newly created icon file.

Hit "OK" twice.

Let us know if you still need help.
Merhaba Steam'den Bannerlord ve Dying Light oyunlarını indirdim fakat simgeler böyle gözüküyor. Fark ettiyseniz diğer oyunlarda böyle bir şey yok. Neden oluyor bu nasıl düzeltebilirim?
Arama yerine disk temizleme yaz orda küçük resimler yazıyor ona tik at sonra stema girip istediğin oyunun kısayolunu oluşturup dene.

İnternetten o oyunların simgelerini çekememiş olabilir. İnternetten logolarını bulup indirip değiştirmeniz görünüşü düzeltecektir.

2. seçenek steam klasörüne gidip librarycache klasörünü sil sonra steamden çık gir yap sonra tekrar kısayol oluştur ve dene.

Kısayola sağ tıklayın. Özellikler simge değiştir deyin. Gözata tıklayın ve oyunun dosya konumuna girin. Exe dosyasına çift tıklayın. Tamam deyip kaydedin.

Dosya Ekleri

• Screenshot_55.png
    Screenshot_55.png
    14,8 KB · Görüntüleme: 76

Geri
Yukarı