Steam para birimi değiştirme

Emrergnc

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Steam'e Japon para birimi olan Yen yüklemek istiyorum ve alışverişlerimi yen üzerinden yapmak istiyorum. Konumumun Japonya'da mı olması şart? TL'yi otomatik Yen'e çevirme gibi bir durum var mı?

Yanılmıyorsan yeni bir sistem getireceklerdi en son. Başka ülkelerdeki oyuncuların bizim para birimimizle veya tam tersi şekilde olması engellenecekti.

Mantıklı çünkü 300 Yen 22 TL'ye denk geliyor aşağı yukarı ve alacağım ürün normalde 250 TL civarı. Onu ona çevirip sonra TL cinsinden satarsam katladıkça katlıyorum. Bunu engellemek yapılmış olabilir. Teşekkür ederim arkadaşlar.

Steam'daki oyunların çoğunda bölgesel fiyatlandırma kullanılıyor ve Türkiye, dolar bazında en düşük fiyata oyun alan ülkelerden birisi. Bazı oyunların en ucuza Türkiye'de satıldığı bile olabiliyor. Japonya'da ise Amerika fiyatından bile pahalıya satıldığı olabiliyor.

250₺'lik ürün deyince aklıma ilk Cyberpunk 2077 geliyor. Bizde 250₺'ye (32$) satılırken Amerika'da 470₺'ye (60$), Japonya'da ise 630₺'ye (80$/8400¥) satılıyor.

Steam topluluk pazarında ise özel fiyatlandırma yok, güncel kur kullanılıyor.

Steam'daki oyunların çoğunda bölgesel fiyatlandırma kullanılıyor ve Türkiye, dolar bazında en düşük fiyata oyun alan ülkelerden birisi. Bazı oyunların en ucuza Türkiye'de satıldığı bile olabiliyor. Japonya'da ise Amerika fiyatından bile pahalıya satıldığı olabiliyor.

250₺'lik ürün deyince aklıma ilk Cyberpunk 2077 geliyor. Bizde 250₺'ye (32$) satılırken Amerika'da 470₺'ye (60$), Japonya'da ise 630₺'ye (80$/8400¥) satılıyor.

Steam topluluk pazarında ise özel fiyatlandırma yok, güncel kur kullanılıyor.
Lütfen yanlış bilgi vermeyin
1628865421874.png
Gayette 298 ¥ yani 23,17 TL'ye satın alabiliyorsunuz

Geri
Yukarı