Steam Para İadesi Gelmedi

Berke Çimen

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Steam üzerinden arkadaşıma hediye oyun yolladım kendisi reddetti. Araştırdım para iadesi olacağını öğrendim. Olayın üzerinden 3 hafta geçti henüz iade edilmedi (kart harcamalarım ve Steam bakiyesine bakıyorum) nereye başvurmam gerekir bu konu için?

Eğer banka kart yada kredi kartı tarzı bir şekilde ödeme yaptıysan, paran bankanın para havuzunda bi nevi " provizyonda " kalıyor. Bunun için dilekçe vermen lazım. Şahsen yaklaşık 1.5 aydır EpicGames'ten 50 TL ve Steam'den ise 20 TL iade bekliyorum :D (Hiç gelmeyecek bence)

Benim 3 hafta 2 ay imiş haberim yok 😤 hesap özetine girdim durum bu şekilde.

123.JPG

Bankamatik kartımda ise böyle gözüküyor.
IMG_20190811_161128.JPG
IMG_20190811_161142.JPG

Dikkatimi çeken kısım ise 2 farklı tarih aynı işlem numarası.

Steam'i sürekli sıkıştır para gelmiyor de, bankayla konuş. Steam bana uzunca yazı gönderdi işte "şöyle işlem şu tarihinde şu kişi tarafından iptal edildi müşterinin hesabındaki blokeyi kaldırın" gibi, bunu bankaya mail olarak attığımda ertesi gün para hesaptaydı ama tam 33 günde geldi.

Steam'i sürekli sıkıştır para gelmiyor de, bankayla konuş. Steam bana uzunca yazı gönderdi işte "şöyle işlem şu tarihinde şu kişi tarafından iptal edildi müşterinin hesabındaki blokeyi kaldırın" gibi, bunu bankaya mail olarak attığımda ertesi gün para hesaptaydı ama tam 33 günde geldi.
Deneyip sonucunu buraya yazarım. Teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı