Steam para karşılığında ban kaldırma gerçek mi?

Arkadaşlar yabancı bir forumda gördüğüm bir olayı sizlere sunuyorum, yorumları ise sizlere bırakıyorum. Bu olayda Steam'ın paragöz olduğu söyleniyor.

Hemen olaya geçelim; Kanada'da yaşayan zengin bir ailenin çocuğu olan alex Steam üzerinde en zengin kullanıcılardan biri. Alex hem zenginliği hem de Steam hesabındaki onca oyun Level ve envanteri insanları kıskandırıyor. Alex tam bir CS:GO hayranı şu anda tahmini 3K'dan fazla CS:GO saati bulunuyor ancak zaman geçtikçe iyice şımaran ve Steam'deki diğer ünlü kişilerle dalga geçen alex günün birinde CS:GO'dan kalıcı VAC ban yiyor. Bunun durumuna çok sinirlenen alex babasına verdiği iknadan sonra zengin ailesi tarafından Steam'a dava açıldı. Steam kullanıcının 3.parti yazılım kullanımından dolayı ban yediğini, açılmayacağını ailesine iletiyor. Yani kısaca alex hile kullanmış ancak şimarıklığı ve çok siniri ailesi tarafından olumlu yönde olarak Steam'e yüklü miktarda para karşılığında VAC banın kaldırılması için talepte bulunuyor. Tabii Steam'de para sesini duyunca Alex'in VAC banını hile kullanmasına rağmen VAC banını kaldırıyor. Bunu duyan diğer CS:GO oyuncuları bu olaydan sonra Steam'ı hem kınıyor hem de alex ve ailesine sosyal medyadan tonlarca küfür ve hakaret yağıyor. Bu andan itibaren alex, hesabını gizliyip Steam ismini değiştiriyor. Tabii zamanla bu da unutuldu.

Kısaca burada anlatmak istediğim Steam'in paragöz olduğunu ve para, insanlığın kapısını açacak tek şey olduğunu söyleyebilirim. Şu an Alex'in hesabı bilinmiyor, bu olay zamanla unutuldu. Bu konuyu yabancı bir siteden bulmuştum, geri kalanı sizlere yorum olarak bırakıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
İnanmayın şöyle uyduruk şeylere. Zaten adamlar dünyanın en zengin oyun şirketi, kıytırık bir ailenin parasına mı kalacaklar? Üstelik gerçek olsaydı büyük olay olurdu, Steam da ettiği zararla kalırdı.

Yeni konular

Geri
Yukarı