Steam Profilimi Hacklediler

Batı B.

Decapat
1 saat önce Steam moderatörü oldugunu ID'da eden bir kişi bana mesaj attı ve kural ihlali yaptıgımı oyunlarda hakaret içerikli söylemde bulundugum için hesabımın incelenecigini söyledi. Ardından Steam profilim bir anda değişti arkadaşlarımın hepsini sildi. CS GO'da 3100 saatim ve 600$'a yakın bir envanterim var ve envanterimi botlardan birine atmamı istedi. Haliyle atmadım hemen şifremi değiştirip bir kaç SS alıp Steam'e mesaj attım. Şifremi değiştirmeden önce profilimi değiştirmeye kalktıgımda yeniden ismimi değiştirip ayarları değiştiriyordu. Şifremi değiştirdikten sonra yapamadı. Böyle bir olay yaşayan varsa bana yardımcı olabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hesabın çalınmış gibi duruyor. Oyunlarda hakaret içerikli mesaj kullansan da steam'den uzaklaştırılmazsın. Ek olarak herhangi bir ceza alınca sana bildirim geliyor.
Steam desteğe başvur.
Steam'e vermen gereken bilgiler:
-Fatura adresi
-Kredi kartının son 4 hanesi
-Kredi kartına kayıtlı olan isim
-Kredi kartının türü(MasterCard, VISA)

Steam Guard kullanıyor muydunuz? Bilgilerinizi ona vermişmiydiniz? Büyük ihtimalle size bir link yolladı sizde o linki açtınız. Steam size mesaj falan atmaz. Bir tane dümencinin ağına yakalanmışsınız.

Hiçbir Steam moderatörü veya çalışanı böyle bir talepte bulunmaz.

Moderatör ve geliştirici/çalışan listesine aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsin.

Tüm moderatörlere Valve tarafından moderatör rozeti verilir.

407238

Aynı şekilde Valve geliştiricilerinin ve çalışanlarının da rozetleri mevcut.

407240

Bir daha böyle ucuz numaralara kanmazsınız umarım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı