Biri Steam Hesabıma Girip Profilimi Değiştiriyor

celebisafa

Hectopat
Yer
Bursa
Daha fazla  
Meslek
Grafik Tasarımcı
Merhabalar, bugün steam hesabıma giriş yaptığımda profil adımı vs. değiştiriyor. Steam Guard etkin olduğu halde bunu nasıl yapabilir. Tekrar eski haline getirdim ama bir kaç dakika sonra tekrar düzenlendiğini gördüm. Bunun önüne nasıl geçebilirim? Daha önce yaşayan varsa yardımcı olursa sevinirim. Bu arada profil bilgileri kısmında ki özet kısmına link ekliyor. O linke tıklamadım. Ekran görüntüsünü paylaşıyorum. Şimdiden teşekkürler.

Dosya Ekleri

• Untitled-1.png
    Untitled-1.png
    312 KB · Görüntüleme: 162
Öncelikle ilginiz için teşekkür ederim. Steam Guard kısmından "Diğer Bütün Cihazların Yetkisini Kaldır" a tıklayarak kaldırdım. Ardından şifremi değiştirdim. Bir daha aynı şeyi yaşamadım. Büyük ihtimalle daha önceden steam aracılığıyla giriş yaptığım sitelerden biri yüzünden oldu bu ve profildeki linke tıklasaydım hesabım patlayabilirdi herhalde. Tekrardan teşekkürler. :)

M
Girdiğiniz saçma sapan item sitelerinden dolayı API dolandırıcılığı yapmaya çalışıyorlar.

API anahtarını iptal edin; Steam Community

Hesap şifrenizi de değiştirin.
Merhaba Hocam, büyük ihtimalle dediğin gibi. API anahtarını iptal ettim. Skin sitelerine çok giriyorum arada bilinmedik siteye ya da dolandırıcı bir siteye girmiş olabilirim. Şifreyi de değiştim problem kalmadı. Teşekkürler.

Skin sitelerinin çoğu sahte. Dolandırılma ihtimali çok yüksek, o yüzden bilgilerinizi girerken dikkatli olun.

Valve kural ihlali ya da yasaklama gibi durumlarda sizi önceden bilgilendirmez. Bilgilendirse bile bunu profil bilgilerinizi değiştirerek yapmaz.

Bağlantıya tıklamamanız iyi olmuş. Yoksa hesap çalınırdı, geri almak için uğraşırdınız.

Valve kural ihlali ya da yasaklama gibi durumlarda sizi önceden bilgilendirmez. Bilgilendirse bile bunu profil bilgilerinizi değiştirerek yapmaz.

Aynen öyle hocam, Valve neden profil bilgilerimizi değiştirip link eklesin. Ucuz dolandırıcılık yöntemlerinden biri denenmiş. Başına gelen arkadaşlara da bu tarz linklere tıklamamasını öneririm. Özellikle Steam Guard aktif değilse.

Geri
Yukarı