Steam PTT ile ödeme nasıl yapılır ?

Ysnsrpn

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Steam'dan oyun almak istiyorum. Fakat kredi kartı kullanmıyorum. Kredi kartı olmadan oyun almanın 2 seçeneğini gördüm. İlk olarak PTT ile satın alma. İkincisi de İninal Kart ile satın alma (Bunu internetten gördüm ilk defa böyle bir şey olduğunu gördüm, duydum). Bu iki yöntemden birini kullanmak zorundayım sanırım fakat sorun şu ki nasıl yapılacağını tam olarak anlamış değilim.

Bilgisi olan arkadaşlar detaylı olarak açıklayabilirler ise çok iyi olur. Nedir, nasıl yapılır, nasıl alınır, nasıl kullanılır?

Şimdiden çok teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence onlara gerek yok direk telefonundan alabilirsin. Mobil ödeme seçeneğini seçerek satın alabilirsiniz. Ben 5 oyunu bu seçenekle aldım hiçbir sıkıntı olmadı.

İninal Kartı PTT Genel Merkezlerinden, Tansaş ve Migros'dan alabiliyorsun. Sanırım 10 lira ücreti sen yinede tekrar bak. Bazen sadece büyük mağazalarında oluyor. Kartı aldıktan sonra, İninal sitesinden T.C Numaran, Telefon numaran, Ad-Soyad ile aktif ediyorsun. Kartın kullanıma açılımı 24-48 saat sürüyor. Telefon kayıtlarını elle yaptıkları için sanırım bazen 2 gün sürebiliyormuş ama genelde kartı aktif ettikten sonra 24 saat içinde açılıyor. Karta PTT Matiklerden çok rahatlıkla para yükleyebiliyorsun. Kartı PTT Matiğe sokunca istediği şifre kartın son 4 hanesi oluyor. Aklıma gelenler bunlar. Kredi kartı gibi kullanabilirsin çok rahatlıkla istediğin yerde. Ben kredi kartı yerine ininal kullanıyorum artık tavsiye ederim.

İninal Kartı PTT Genel Merkezlerinden, Tansaş ve Migros'dan alabiliyorsun. Sanırım 10 lira ücreti sen yinede tekrar bak. Bazen sadece büyük mağazalarında oluyor. Kartı aldıktan sonra, İninal sitesinden T.C Numaran, Telefon numaran, Ad-Soyad ile aktif ediyorsun. Kartın kullanıma açılımı 24-48 saat sürüyor. Telefon kayıtlarını elle yaptıkları için sanırım bazen 2 gün sürebiliyormuş ama genelde kartı aktif ettikten sonra 24 saat içinde açılıyor. Karta PTT Matiklerden çok rahatlıkla para yükleyebiliyorsun. Kartı PTT Matiğe sokunca istediği şifre kartın son 4 hanesi oluyor. Aklıma gelenler bunlar. Kredi kartı gibi kullanabilirsin çok rahatlıkla istediğin yerde. Ben kredi kartı yerine ininal kullanıyorum artık tavsiye ederim.
Açıklamaların için teşekkür ederim hocam.Bu iyi oldu sırf oyun için kredi kartı almaya gerek yok zaten :D

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı