Çözüldü Steam, Sadece Steam Cüzdanı’na İade Yapıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

VVosto

Femtopat
Herkese merhaba. Steam'dan bir oyun aldım, üstünden henüz 1 gün bile geçmedi. Oyun çok kastığı için iade etmek istedim. Paramı Steam cüzdanına değil, kendi cüzdanıma koymak istiyorum. Parayı kartıma iade etmelerini istediğim an bana şunu söylüyor: "Üzgünüz, Steam bu ödeme yöntemine iadede bulunamaz. İade alabilmek için 'Steam Cüzdanına İade Et' seçeneğini işaretlemelisiniz. Parayı başka bir kredi kartına veya ödeme yöntemine iade edemeyiz." Lütfen yardım edin, paramın boşuna gitmesini istemiyorum... (Oynama sürem 28 dakika.)

Çözüm
"Steam üzerinden kullanılabilen bazı ödeme yöntemleri, aynı yöntem ile para iadesini desteklemez. Bu satın alma işlemleri için, iade sadece kullanıcının Steam Cüzdanına yapılabilir.

Ülkenizde şu ödeme yöntemleri iadeyi destekliyor:

• Visa
  • MasterCard
  • American Express

Aşağıdaki ödeme yöntemleri ülkenizde iade edilemez:

• Visa (BoaCompra)
  • MasterCard (BoaCompra)
  • Mobil Ödeme (BoaCompra)
  • İş Bankası (BoaCompra)
  • Akbank (BoaCompra)
  • Yapı Kredi (BoaCompra)
  • PTT (BoaCompra)"
Kaynak: Steam Refunds
Steam kuralları böyle. Yatırdığınız parayı gerçek paraya legal yollar ile dönüştüremiyorsunuz maalesef.

Tavsiye olarak; X fiyatında bir oyunu hediye olarak yollarsınız. Karşılığında da ücreti hesabınıza yollar karşı taraf. Bu sayede paranız cüzdanınıza girmiş olur :)

Maalesef, ücreti karşılığında birine hediye göndermek ya da skin alıp siteler üzerinden satmak dışında seçeneğiniz yok gibi duruyor.

"Steam üzerinden kullanılabilen bazı ödeme yöntemleri, aynı yöntem ile para iadesini desteklemez. Bu satın alma işlemleri için, iade sadece kullanıcının Steam Cüzdanına yapılabilir.

Ülkenizde şu ödeme yöntemleri iadeyi destekliyor:

• Visa
  • MasterCard
  • American Express

Aşağıdaki ödeme yöntemleri ülkenizde iade edilemez:

• Visa (BoaCompra)
  • MasterCard (BoaCompra)
  • Mobil Ödeme (BoaCompra)
  • İş Bankası (BoaCompra)
  • Akbank (BoaCompra)
  • Yapı Kredi (BoaCompra)
  • PTT (BoaCompra)"