Steam Satın Alınan Oyunun Onaylanmamış Olarak Gözükmesi

Vegapunk

Kilopat
Yer
Yatak
Daha fazla  
Meslek
Kaldırım Mühendisi
Steam üzerinden Ballistic Overkill adlı oyununu satın aldım fakat ilk satın almayı Mastercard BoaCompra üzerinden yapmaya çalıştım hata verdi ve sepetten alım işlemlerimi gerçekleştiremedim. Sonrasında düzeldiğinde tekrardan satın alma işleminde bulundum ama bu sefer normal Mastercard olarak seçtim ve oyun kütüphaneye geldi fakat Garanti internet şubeciliğine baktığımda ödemenin beklemede olduğu yazıyor. Steam destek ile konuştum ve bana "ödemenin onaylandığını görüyorum" diye mesaj attı ama tekrar baktığımda halen beklemede olduğu yazıyor. Herhangi bir sıkıntı olabilir mi?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba.

Satın alma işlemi üzerinden 24 saat geçtikten sonra tekrar kontrol etmenizi öneririm. Muhtemelen sistem bilgisini güncellememiş görünüyor (Garanti tarafında). Benim de benzer durum daha önce başıma gelmişti. Şimdi hesabıma baktığımda herhangi bir "bekleme" uyarısı görmedim. Muhtemelen 24 saatlik bir iş günü zamanında düzelecektir.

Saygılarımla.

Oyunu çarşamba günü almıştım ve halen bekleme uyarısı alıyorum. Başka ne yapabilirim yardımcı olabilir misiniz ?

Merhaba.

Bir problem olacağını sanmıyorum. Steam tarafı parayı aldıklarını söylüyorlar ki almadan zaten alışveriş gerçekleşmiyor. Garanti tarafında hesabınızı kontrol edip ücretin birden fazla defa çekilip çekilmediğini kontrol edebilirsiniz zira ilk işlem tamamlandıktan sonra ikinci işlem için Garanti'den BoaCompra'a bir istek gitmiş olabilir. Ancak ilk seferde alışveriş tamamlandığı için ikincinin onayı BoaCompra'da olmadığından işlem beklemeye düşmüş olabilir. Bunların hepsi bir varsayım, dilerseniz haftabaşı Garanti ile görüşerek de durumu bildirebilirsiniz.

İyi haftasonları, saygılarımla.

Merhaba.

Bir problem olacağını sanmıyorum. Steam tarafı parayı aldıklarını söylüyorlar ki almadan zaten alışveriş gerçekleşmiyor. Garanti tarafında hesabınızı kontrol edip ücretin birden fazla defa çekilip çekilmediğini kontrol edebilirsiniz zira ilk işlem tamamlandıktan sonra ikinci işlem için Garanti'den BoaCompra'a bir istek gitmiş olabilir. Ancak ilk seferde alışveriş tamamlandığı için ikincinin onayı BoaCompra'da olmadığından işlem beklemeye düşmüş olabilir. Bunların hepsi bir varsayım, dilerseniz haftabaşı Garanti ile görüşerek de durumu bildirebilirsiniz.

İyi haftasonları, saygılarımla.

Yardımlarınız için teşekkür ederim :)

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı