Steam satış fiyatı nasıl belirlenir?

Amanita

Kilopat
Makaleler
1
Merhaba Steam envanterimde kullanmadığım eşyalar var. Onları satmak istiyorum ama mantığını anlamadım. Yardımcı olur musunuz? Öncelikle eşyaya tıkladığım zaman ürünün altında "en düşük fiyat" diye bir ibare ver mesela bu anka op. Silah kasasında 7.03 TL. Sonrasında sat dediğim zaman ikinci ekran çıkıyor. Orada "alacağınız fiyat" dediği benim kaç paraya satmak istediğim fiyat değil mi? "Alıcının ödediği" dediği de Steam masraf ekliyor karşı tarafa yansıtıyor sanırım. Şimdi ben bu kasa için karşı tarafa 7.03 TL'nin altında yansıyacak şekilde fiyat vermem gerekiyor değil mi çabuk satılması için? Yani "alacağınız kısmını 6.10 yaparsam 7 TL'den satmış oluyorum. Doğru anlamış mıyım? :D

1620644293308.png

1620644448164.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Sat dedikten sonra ''alıcının ödediği fiyat'' kısmına en düşük gösterdiği fiyatı yaz. Sağ tarafta %15 Steam komisyonu kesilince ''alacağınız'' kısmında cüzdana gelecek olan para gözükür. Steam komisyonu satan kişiden kesiliyor, alıcılardan değil.

Hayır, en düşük fiyatı (7.03TL) "Alıcının ödediği" kısmına yazacaksınız. Steam bir nevi komisyon alır gibi sizden bir miktar para alacak. Eğer "Alacağınız" yazan yere 7.03 yazarsan kasayı pahalıya satışa çıkarmış olursun, satılmaz.

Herkese teşekkür ederim 60 liralık ürün vardı 50 TL'ye düştü desenize :D Ne kadar sürede satılıyor tahminen? En düşük fiyattan koyarsam yani 7 TL'den?

En düşükten koymayın kasalar hızlı satılıyor. Fiyatı yüksek olduğu için 50 kuruş üstüne koyun derim.
Ben geçen hafta 3 lira civarı bir kasayı 30 kuruş fazladan koyduğum halde 30 dakikada satıldı.

Yani 7.50 TL'den koysam 1 günde satılır tahminen? Peki satılmazsa pazar kurduktan sonra pazarı bozarsam ya da fiyat değiştirirsem bir kaybım oluyor mu ?

Yani 7.50 TL'den koysam 1 günde satılır tahminen? Peki satılmazsa pazar kurduktan sonra pazarı bozarsam ya da fiyat değiştirirsem bir kaybım oluyor mu ?

Pazar grafiğine baktım, 7.50 TL'den çabuk satılmayabilir. Çünkü 7 lira civarlarında dolaşıyor şu an bu kasa. Herkes düşük fiyattan almak isteyeceği için 7.5 TL'lik fiyattan alınmayabilir uzun süre. 50 kuruş için beklemeye değmez bence.

Anladım grafik düşüşteyse fiyatı arttırmaya gerek yok sanırım ama grafiği yükselişte olan ürünler için biraz daha pahalıya koyabilirim sanırım.

Geri
Yukarı