Steam Summer Sale 2014 Başladı

@Lithium Oyun çıktığında veya çıkmaya yakın Steam Region Lock yani bölge kilidi koyarsa alan arkadaşlara keylerini, paralarını verecek misin? Gerekli açıklamayı yapmadan, riskleri söylemeden insanları para harcamaya yönlendirme lütfen. The Witcher 3'ü şu an takasla uygun fiyata almak riskli bir iştir. Alınabilir bir risk ama işi biliyorsanız alınabilir. Emin ol burdaki kullanıcıların steami kullanma süresinden daha fazla süredir ben takas işi ile uğraşıyorum.

Eğer aldığınızda hemen kütüphanenize eklerseniz kilitten etkilenmeme şansınız var. Ancak oyunu envanterde bekletirken kilitlenirse o zaman sadece Rus ülkelerindeki kullanıcılara aldığınızdan çok daha düşük fiyata satmak zorunda kalacaksınız. Steam'in bölge kilidi politikaları oyundan oyuna ve zamana bağlı olarak değişiyor.

O yüzden 3-5 kuruş az vereceğim diye steam takasa yabancı ve yeterli ingilizcesi olmayan arkadaşların takaslardan uzak durmasını öneririm. Siz oyunu alırsınız 3-5 gün sonra oyun kütüphanenizden silinir. Parayı geri çekiyorlar, keyleri de alıp kaçıyorlar. Eğer hakkınızı doğru da ayaramazsanız öyle ortada kalırsınız.

@Lithium Oyun çıktığında veya çıkmaya yakın Steam Region Lock yani bölge kilidi koyarsa alan arkadaşlara keylerini, paralarını verecek misin? Gerekli açıklamayı yapmadan, riskleri söylemeden insanları para harcamaya yönlendirme lütfen. The Witcher 3'ü şu an takasla uygun fiyata almak riskli bir iştir. Alınabilir bir risk ama işi biliyorsanız alınabilir. Emin ol burdaki kullanıcıların steami kullanma süresinden daha fazla süredir ben takas işi ile uğraşıyorum.

Eğer aldığınızda hemen kütüphanenize eklerseniz kilitten etkilenmeme şansınız var. Ancak oyunu envanterde bekletirken kilitlenirse o zaman sadece Rus ülkelerindeki kullanıcılara aldığınızdan çok daha düşük fiyata satmak zorunda kalacaksınız. Steam'in bölge kilidi politikaları oyundan oyuna ve zamana bağlı olarak değişiyor.

O yüzden 3-5 kuruş az vereceğim diye steam takasa yabancı ve yeterli ingilizcesi olmayan arkadaşların takaslardan uzak durmasını öneririm. Siz oyunu alırsınız 3-5 gün sonra oyun kütüphanenizden silinir. Parayı geri çekiyorlar, keyleri de alıp kaçıyorlar. Eğer hakkınızı doğru da ayaramazsanız öyle ortada kalırsınız.

Bence risk alınır sonuçta 2 katından fazla fiyat farkı var kaldı ki kütüphaneye eklenince silineceğini sanmam. Tabi ki row olup olmadığına dikkat edilmesi gerekiyor. Ben sadece bilgilendirme yaptım. Alıp almamak onlara kalmış.

Silinmenin kütüphaneye eklenmeyle alakası yok. Oyunun silinmesi aldığın kişiye bağlı. Adam oyunu alıp sana sattıktan sonra ödemeyi çekerse veya çalıntı kredi kartı ile alırsa, tespitten sonra steam oyunu siler. Oyun da o an kimin envanterinde veya kütüphanesindeyse otomatik silinir.

Bu arada yaptığınız bana göre bilgilendirme değil. Ortaya insanların aklını karıştıracak, onları heyecanlandıracak bir laf attınız ve çekildiniz. Bilgilendirme benim yazdığım gibi olayı açıklayarak olur diye düşünüyorum.

Steamtradeste bu yıl çok fazla dolandırıcılık var. Esas önemli olan oyunun kilidinden çok güvenilir satıcı ayarlamak. Rust 6 tf2 keye satılırken 4 keye satanlar var. Bilgisiz insanlar atlıyor hemen ve 3 güne oyun kütüphanelerinden siliniyor. 9-10 keye DayZ satılıyor. İnsanlar hemen atlıyor ve 1 haftaya oyun hesabından siliniyor. Takas işini öğrenen biri bunlara kanmaz zaten ancak benim demek istediğim arkadaşlara böyle bir tavsiye yapılacaksa gerekli açıklamanın da yapılması. Bizim milletimiz hemen alıyım, bitsin der. Gider ilk önüne gelenden alır. Kimsenin mağdur olmasını istemem. O yüzden neyin ne olduğunu öğrenmelerinde fayda var.

Yahu hemen almanıza ne gerek var. The Witcher 3 hele bi çıksın. Türkçe yamasınıda yapsınlar öyle alırsınız. Biraz sabırlı olun yahu. Şu oyunlarda senaryoyu anlayarak oynayın. Sanki oynayacak oyun yok başka. Biraz sabredin.

Öncelikle ben de oyunları Türkçe olarak oynamak istiyorum ancak adam gibi bir Türkçe altyazı olduğu zaman isterim. İngilizcesi yeterli olanlar niye beklesin Türkçe yamayı? Alıp çatır çatır oynarlar. Senaryoyu da anlarlar. Oyun fontu Türkçe karakterleri desteklemiyorsa altyazı düzgün olmayacak, satır sınırı varsa cümleler kısalacak ve çeviride anlam daralması olacak. Bunlar gibi bazı sorunlar var. İngilizcesi olan oyunu alır istediği zaman oynar. Sen de en az 1-1.5 yıl Türkçe yama bekler öyle oyun oynarsın. Ancak 1.5 yıl sonra oyunun fiyatı indirimlerde senin istediğin seviyeye inmezse belki gene alamayacaksın, daha da bekleyeceksin.

Yaşını bilmiyorum ancak bence her oyunun Türkçe yamasını beklemek yerine kendini bir iyilik yap ve ingilizceni geliştirmeye bak. İleride meslek hayatında da normal hayatında da maddi ve manevi olarak faydasını görürsün.

Eskiye göre şimdiki yamalar daha düzgün ve Türkçe karakterler içermekte.
İngilizce geliştirmek bir eğitmen olmadan zor oluyor, ben deniyorum çok zorlanıyorum.

Bence de bütün yamalar çok iyi. İngilizcesi olan tabi ki beklemesin oyunu alsın ve oynasın. Ben beklerim 1 yıl benim için sıkıntı değil. GTA V ve Witcher 3' ü oynamam 2016' yı bulur. Hemde fiyatlarda güzel indirimler olur.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı