Steam "Sunucularına bağlanırken sorunla karşılaştı..." Hatası

Erdem Pınar

Hectopat
Daha fazla  
Herkeze merhaba,
htaa.png

Öncelikle bu hataya nasıl karşılaştığımı ve hangi çözüm yollarını uyguladığımı anlatayım;
  • Bilgisayarım HP Pavilion model bir kasa. İşletim sistemi ise Win7 HomePremium 64Bit.
  • İnternet: Türknet
  • Windows 7 son güncellemesine kadar yapıldı.
HDD'den SDD' ye geçmek için Disk Klonlama yöntemini seçmiştim. Çünkü HDD içerisindeki Recovery'yi muhafaza etmek istemiştim.

Klonlarken önceden bilgisayarı fabrika ayarlarına geri aldıktan sonra SDD'ye klonladım. Hiçbir problem yaşamadım işlem boyunca. Ancak anlayamadığım şekilde Steam den böyle bir hata aldım. Klonlama işlemini AOMEI Backupper programı ile gerçekleştirdim.
  • Hata, aynı evdeki diğer bilgisayarımda olmuyor,
  • Telefonumdan Wi-Fi açarak bağlandım,
  • Steam'i 2-3 kere silip tekrar yükledim,
  • DNS ayarları otomatikte. Herhangi bir VPN kullanmıyorum.
  • "C:\Windows\System32\drivers\etc\host" uzantısız dosyayı "Not Defteri" biçiminde açarak;
    # 87.248.217.254 cdn.steamcommunity.com# 87.248.217.254 media.steampowered.com
# 87.248.217.254 cdn.store.steampowered.com
# 87.248.217.254 cdn.steampowered.com
# 87.248.217.254 cloud.steampowered.com
# 87.248.217.254 cloud-2.steampowered.com
ekledim.
  • Güvenlik izinlerini kontrol ettim, Güvenlik Duvarını Devre Dışı bıraktım,
  • Modem arayüzünde Firewall devre dışı bıraktım,
Yukarıdaki adımların sonunda bilgisayarı yeniden başlatarak denedim. Maalesef hala bağlanamıyorum. Klonlama işleminden sonra bu sorunun oluştuğunu düşünüyorum. Daha öncede HDD'ye fabrika ayarlarına geri almıştım ve herhangi bir sorunla karşılaşmadım. Şimdiden çözüm yolu sunan herkese teşekkür ederim :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı