Steam Tomb Raider Açılmıyor

Tortue

Kilopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Steam üzerinden dosyaları doğrula dedim, tüm sürücülerim güncel olmasına rağmen Play tuşuna bastığımda oyun açılacak gibi tam ekran oluyor ancak geri kapanıyor.
Sadece steam açık, RAM ve CPU tüketen bir uygulama da göremiyorum görev yöneticisinden.
Screenshot_1.png
Windows 10 x64
Sistem imzada yer almaktadır.
Hata Raporu: Google Drive | Tomb Raider LogFile

Son düzenleme:
Tüm DirectX sürümlerini kurdunuz, Windows'un tüm güncellemelerini yüklediniz değil mi? Ayrıca, Windows 10 kullanıyorsunuz değil mi?
Evet Windows 10 kullanıyorum. Ekran kartı sürücüsünü de yeniden kurdum. DirectX'i defalarca kurdum zaten. Bir de sizden link alabilir miyim? Depolamayı resmen onunla doldurdum. :D

Tümünü indirip deneyin;

Process Monitör üzerinden açtığım LOG dosyanızdan bir kesit;
bakın.PNG

Bulunamayan pek çok DirectX ve oyun dosyası var. Acaba yeni LOG dosyası alabilir miyiz?

Tümünü indirip deneyin;

Process Monitör üzerinden açtığım LOG dosyanızdan bir kesit;
Eki Görüntüle 470523
Bulunamayan pek çok DirectX ve oyun dosyası var. Acaba yeni LOG dosyası alabilir miyiz?
DX12 yüklemeye çalıştığımda aldığım hata/bildiri;
Screenshot_2.png
DX11'i yüklendi.
DX9 yüklemeye çalıştığımda aldığım hata/bildiri; (Seçeceğim yolu bilmiyorum.)
Screenshot_1.png
Microsoft XNA Framework yüklendi.
Yeniden log dosyası paylaşacağım.

DirectX 9'u kurarken çıkan şey, dosyaların nereye çıkarılacağı. DirectX 11 kurulumunda "Konfigürasyon dosyası bulunamıyor" demiş. Şunu deneyin;

Eksik DirectX dosyalarını bulup kurar.

LogFile 2 Buyurun.
DirectX 9'u kurarken çıkan şey, dosyaların nereye çıkarılacağı. DirectX 11 kurulumunda "Konfigürasyon dosyası bulunamıyor" demiş. Şunu deneyin;

Eksik DirectX dosyalarını bulup kurar.
Peki hangi yolu seçeceğim? DX9 için.

İlk LOG'a çok benziyor. Halen DirectX DLL'leri, oyun dosyalarında ve bazı Regedit kayıtları bulunamamış. Oyunun grafik ayarlarını düşürüp açmayı denediniz mi? Biraz bekleyin, bende açıp LOG tutayım bakalım bende nasıl olacak.

İlk LOG'a çok benziyor. Halen DirectX DLL'leri, oyun dosyalarında ve bazı Regedit kayıtları bulunamamış. Oyunun grafik ayarlarını düşürüp açmayı denediniz mi? Biraz bekleyin, bende açıp LOG tutayım bakalım bende nasıl olacak.
Yeniden indirdiğim için hiç ellemedim grafik ayarlarına direkt Play dedim. Low'a çektim hala aynı devam ediyor.

Evet, DirectX ile alakalı değil. Aynı dosyalar bende de bulunamıyor. Ancak en kritik nokta, bende oyun dosyaları ile ilgili bir sorun yok. Hiçbir oyun dosyasının karşısında "Path not found" ya da "Name not found" hatası yok. Oyunu Steam üzerinden açmaya çalışıyorsunuz değil mi? Evetse, oyunu direkt "exe" dosyasından açmaya çalışın.

Evet, DirectX ile alakalı değil. Aynı dosyalar bende de bulunamıyor. Ancak en kritik nokta, bende oyun dosyaları ile ilgili bir sorun yok. Hiçbir oyun dosyasının karşısında "Path not found" ya da "Name not found" hatası yok. Oyunu Steam üzerinden açmaya çalışıyorsunuz değil mi? Evetse, oyunu direkt "exe" dosyasından açmaya çalışın.
Evet. Hem Steam'den hem de .exe'den denedim ama hala aynı. Pazar günü de oyun oynarım diyordum şansa bakın ya.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı