Steam ücretsiz edindiğimiz oyunlarda kart düşer mi?

hacıbaba36

Hectopat
Arkadaşlar Tomb Raider'i ücretsiz olduğu zaman oynayıp bitirmiştim ama hiç kart düşmedi maalesef. Ücretsiz aldığım için mi düşmedi?
Şimdi gene ücretsiz bir oyun yüklüyorum kart düşer mi?
Arkadaşlar bütün oyunlarda bu yazı var.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    25,2 KB · Görüntüleme: 609
Son düzenleme:
Koleksiyon kartı olan oyunlardan kart düşürebilirsiniz.

1594067935763.png

Hangi oyunlardan kart düşüyor?
Belirsiz aralıklarla geliştiriciler oyunlarına bu sistemi dahil ederek güncelleme yapmaktadır. Destekleyen oyunlar tamamına mağazanın arama bölümünden ulaşılabilir.

Bu oyunların hepsinden kart düşürebilir miyim?
Yalnızca sahip olduğunuz oyunlardan kart düşürebilirsiniz. Rozet sayfanızı kontrol ederek hangi oyunlarda kart düşürme hakkınızın olduğunu görebilirsiniz.

Ücretsiz oyunlardan kart düşüyor mu?

Ücretsiz oyunlardaki koleksiyon kartları oyun içi satın alma işlemlerine bağlı olarak elde edilebilirler. Koleksiyon kartları, oyunun kartlarının çıkmasından itibaren yaklaşık olarak harcanan her 10 dolar için bir tane olmak üzere düşer. Bu kart siz oyunu oynarken herhangi bir anda düşecektir.

Ücret Türkiye'de farklı olabilir. Emin değilim bu konuda.

Neden ücretsiz oyun alımlarımdan kart düşmüyor?

Ücretsiz oyunlar için Steam Mağazasından alınan indirilebilir içerikler kart düşürmemektedir. Kart düşürme hakkı tanıyan tek alım oyun içinden yapılan alımlardır.

Eki Görüntüle 609082

Bu kısma gelip Rozetler'e tıkladıktan sonra indirdiğiniz oyunu bulun. Bulamazsanız kart kazanamazsınız demektir.
Dostum hesapta 5 dolar olmadığımı için böyle oluyor?
Ücretsiz oyunlardan kart düşüyor mu?

Ücretsiz oyunlardaki koleksiyon kartları oyun içi satın alma işlemlerine bağlı olarak elde edilebilirler. Koleksiyon kartları, oyunun kartlarının çıkmasından itibaren yaklaşık olarak harcanan her 10 dolar için bir tane olmak üzere düşer. Bu kart siz oyunu oynarken herhangi bir anda düşecektir.

Ücret Türkiye'de farklı olabilir. Emin değilim bu konuda.

Neden ücretsiz oyun alımlarımdan kart düşmüyor?

Ücretsiz oyunlar için Steam Mağazasından alınan indirilebilir içerikler kart düşürmemektedir. Kart düşürme hakkı tanıyan tek alım oyun içinden yapılan alımlardır.

Oyun tamamen ücretsiz değil mesela Tomb Raider zamanında ücretsiz olmuştu o zaman almıştım şu an para ile satılıyor..

Hayır. Yukarıda gönderdiğim mesajda neden düşmediği belirtilmiş.

Tomb Raider zamanında ücretsiz olmuştu

Sonuç olarak siz oyun için herhangi bir harcama yapmamışsınız. Ücretsiz olarak sahip olduğunuz için yukarıdaki kural geçerli oluyor.

Burada da aynı soru sorulmuş ve aynı cevap verilmiş.

Grimm ve the descendant oyunlarından idle master ile geçen hafta düşürdüm oyunları yüklemedim bile.
Ayrıca CAT installer adlı oyundan da 59+59+74 kuruşluk kartlar düşürdüm. İndirim vardı 1.05 TL'ye oyunu aldım ama kartlar 2 saat dolmadan düştü. Kartları satıp oyunu iade ettim. Ancak kartların değeri şu an düştü o oyun için çünkü 59'luk kartın birisini satana kadar 30 kuruşa anca satabildim. Çok sayıda iade yapmadığınız takdirde iade edebilirsin oyunları. Çaktırmadan 😂

Grimm ve the descendant oyunlarından idle master ile geçen hafta düşürdüm oyunları yüklemedim bile.
Ayrıca CAT installer adlı oyundan da 59+59+74 kuruşluk kartlar düşürdüm. İndirim vardı 1.05 TL'ye oyunu aldım ama kartlar 2 saat dolmadan düştü. Kartları satıp oyunu iade ettim. Ancak kartların değeri şu an düştü o oyun için çünkü 59'luk kartın birisini satana kadar 30 kuruşa anca satabildim. Çok sayıda iade yapmadığınız takdirde iade edebilirsin oyunları. Çaktırmadan 😂
Önceden 5 dolar yatırmak gerekli mi?

Geri
Yukarı