Steam, Uplay, Origin üzerinden bitirmiş olduğum oyunu komple silersem yaptıklarım gider mi?

Raydric

Kilopat
Makaleler
7
Yer
İstanbul
Selam, Steam, Origin veya Uplay üzerinden satın almış olduğum ve bitirmiş olduğum örneğin atıyorum Crysis 3 Origin üzerinden sildim veya Steam üzerinden Just Cause 2'yi bitirdim veya baya ilerledim ama bilgisayarda yer kapladığı ve daha fazla oynamadığım için kaldırmak istiyorum. Bunun sonucunda ben özelliklerden tüm dosyaları kaldır yaptığımda Steam üzerinden veya Program Ekle veya Kaldır'dan oyunu ileride tekrar yüklediğimde en baştan yani 0'dan mı oyuna başlarım? Ayrıca Steam ve Uplay'de yaptığım başarımlar vs. gider mi?

Soruyu şunun için soruyorum Crysis 3 yüklü bilgisayarımda ancak ben oyunu bitirdim ve hiç girmiyorum artık girmeyi de düşünmüyorum, oyunu sileceğim ve tekrar ileride kurarsam ne olmuş olacak?

Son düzenleyen: Moderatör:
Şimdi, oyunun nereye Save edildiğine bağlı. Bildiğim kadarıyla Origin zaten buluta yedekliyor, Steam'de çoğu oyunda Steam Cloud var. Bunlar aktifse eğer, oyun buluta kaydedilir, istediğin zaman bir yere kurunca o kayıttan devam edersin.

Başarımlar ise direk hesaba kayıt edilir.

Oyunu gönül rahatlığıyla silebilirsin.

Oyunun Cloud desteklediğine nereden bakabilirim? Ayrıca zamanında Playstore üzerinden satın almış olduğum GTA IV: Complete Edition var. Bunları 2 key olarak ayrı ayrı kaydetmiştim, eğer onları da silersem ne olacak?

Steam ve Uplay üzerinden oynadığınız oyunların başarımları gitmez. Crysis 3'ün kaydedilmiş oyun dosyalarını saklayıp ileride tekrar kurduğunuzda oyuna kaldığınız yerden devam edersiniz.

Oyunun cloud desteklediğine nerden bakabilirim? Ayrıca zamanında Playstore üzerinden satın almış olduğum GTA IV: Complete Edition var. Bunları 2 key olarak ayrı ayrı kaydetmiştim, eğer onlarıda silersem ne olacak?

Eğer Steam'de ise oyun, yine Steam'in kuralları devrededir. Ama herhangi bir platform yok ise, bilgisayara kayıt edilir her şey.

Steam'de bir oyunun Cloud destekli olup olmadığını şöyle anlıyorsun.

Kütüphanene gir, Görünüm kısmını Liste Görünümü yap, bulut simgesi varsa, Cloud desteklidir. Yok ise, kayıtlar diske kaydedilir. Cloud destekli oyunda istersen de Cloud'u kapatabilirsin.

Adsız.jpg

Nasıl bakarım açık olup olmadığına? Şimdi Uplay'de bulunan oyunlarımı sileceğim ama Far Cry 3, Watch Dogs, Splinter Cell Blacklist bu oyunlarda cloud özelliği var mı acaba?

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı