Steam ''Valve Donanım Anketi'' nedir?

heaxbey

Decipat
Daha fazla  
1709241675295.png

Başlıktan da anlaşıldığı üzere, bu nedir? Ne gibi verilerden bahsettiğini anlayamadım.

Ekran kartının,işlemcinin modelini, kullandığın işletim sisteminin ne olduğunu falan alıyorlar.

Okudum zaten. kesinleştirmek adına bir de buraya yazayım dedim.
Bu anketin kısaca amacı kullanıcıların sistemleri hakkında bilgi toplayıp veri oluşturmak. Ankete katılmanızın hiçbir zararı yok. Böylece yazıldığı gibi Steam bu verileri kullanıcıya yönelik yenilikler amacıyla kullanıyor. Bunun dışında oyuncuların en çok kullandığı ekran kartı modelleri hakkında falan veri tablosu oluşturuyor.

Bu anketin kısaca amacı kullanıcıların sistemleri hakkında bilgi toplayıp veri oluşturmak. Ankete katılmanızın hiçbir zararı yok. Böylece yazıldığı gibi Steam bu verileri kullanıcıya yönelik yenilikler amacıyla kullanıyor. Bunun dışında oyuncuların en çok kullandığı ekran kartı modelleri hakkında falan veri tablosu oluşturuyor.
Anladım teşekkürler.

Okudum zaten. kesinleştirmek adına bir de buraya yazayım dedim.

Bir sorun arz etmez değil mi?

Sorun oluşturacak bir şeyi, oyun oynamak için uzun sürelerdir kullandığınız platform neden gözünüze soksun? Bir kere güvenmişsiniz zaten.

Anketin amacı sistem özellikleriniz hakkında veri toplamak, belirli dönemlerde liste paylaşıyorlar. Örneğin %40 oran ile en çok kullanılan ekran kartı RTX 3060 vb.

Sorun oluşturacak bir şeyi, oyun oynamak için uzun sürelerdir kullandığınız platform neden gözünüze soksun? Bir kere güvenmişsiniz zaten.

Anketin amacı sistem özellikleriniz hakkında veri toplamak, belirli dönemlerde liste paylaşıyorlar. Örneğin %40 oran ile en çok kullanılan ekran kartı RTX 3060 vb.
Veri toplamasından bahsedince endişelendim bir sorayım dedim. bu devirde hiçbir şeye güven olmuyor ayrıca.

Mesela Steam bundan kısa zaman önce işletim sistemlerinin artış ve azalış değerlerini paylaşmıştı, win10'da %3 gibi bir değer düşüşü varken win11'de %3 civarında yükseliş vardı. Bu tür analizler için sizden işletim sistemi ve donanım bilgilerinizi toplayıp anket sonuçlarını paylaşıyorlar.

Geri
Yukarı