Steam ve IDM indirme farkı

Eairmak

Decapat
Daha fazla  
Merhaba 100 Mb simetrik limitsiz internet kullanıyorum ancak bir sorunum var.

Ekran Alıntısı.PNG

Bu Steam indirme hızı başka bir şey kullanmıyorum.

Adsız.png

Bu da sadece YouTube herhangi bir video tek başına indirme yaparken ki hızım.

Speed.PNG

Bu da benim Speedtest sonucum hani Steam limiti olsa dedim YouTube'da mı limitli her şey mi limitli Torrent dahil anlamadım. Hiç tek başına bir program kullanırken 10-11 küsurleri göremiyorum. Beraber kullanırken yine göremiyorum gerçi toplamı yine 6 MB ile sınırlı kalıyor. Ne yapabilirim masaüstü bilgisayar kullanıyorum kablo ile bağlıyım.

Speedtest sonuçları Ubisoft tanıtımları gibidir afillidir ama eline geçince gerçek ortaya çıkar ve üzer. Speedtest sonuçları size en yakın ve test için yapılmış serverlarda yapıldığı için her zaman hızlıdır. Steam veya başka hizmetten oyun indirirken size yakın yerlerde bir server olmayabilir ya da ağ da yoğunluk olabilir. Hız testlerine aldanıp karar vermeyin. Bende de 100 megabit bağlantı var ama PlayStation'da oyun indirirken hiç 100 megabitmiş gibi olmuyor maalesef.

Normalde ortalama olarak 11 MB/s indirme yapmanız lazım. Paketiniz 100 Mbps mi peki? Speedtest bazen abartılı sonuçlar gösterebiliyor. Mesela Recep Baltaş'ın 100 Mbps internetini yanlış hatırlamıyorsam 280 Mbps civarı gösteriyordu. Farklı sitelerden de hız testi yapmayı deneyin. Diskinizde de bir sorun olabilir.

Bir de paketiniz nedir? Simetrik iyiymiş.

Aynı sorunu yaşayan Twitch yayıncı bir arkadaşım vardı. Sorunu ethernet kartı bozulduğunu anlayarak çözmüştü. Telefon ile varsa modem'in desteği 5Ghz ile download etme şansın var mı ?

Kablosuz şansım yok ama ssd kullanıyorum sata 3 bağlantılı o yüzden bir sorun olacağını sanmıyorum. Upload sorunsuz downloadın yarısı yok 😅

Geri
Yukarı