Steam yaz indirimini beklemek mantıklı mı?

Erdal Bakkal

Kilopat
Daha fazla  
Öğrenci olduğum için bilgisayara çok az girebiliyorum o yüzden yaz tatilini bekliyorum, ayrıca yaz indirimi Steam'in ana indirimi olduğu için fiyatlar düşük olacaktır, yani son bahar veya kış indirimden oyun alsam bile oynayamayacağım oyunu neden alayım ki, hem ayrıca oyunlar bedava yapıyorlar, ne olur ne olmaz.

Yaza kadar oynamayacaksan şuan oyun alman mantıklı değil. Ama alacağın oyunlarada bağlı. Örneğin PUBG' nin fiyatı arttı yaza kadar tekrar artabilir belki. Sonbahardaki indirimli fiyatı yaz indirimlerindeki fiyatından daha ucuz olma ihtimali var. Tabi bunlar sadece bir ihtimal. Bu ihtimalleri almak istediğin oyunlar için göz önünde bulundurabilirsin.

Öğrenci olduğum için bilgisayara çok az girebiliyorum o yüzden yaz tatilini bekliyorum, ayrıca yaz indirimi Steam'in ana indirimi olduğu için fiyatlar düşük olacaktır, yani son bahar veya kış indirimden oyun alsam bile oynayamayacağım oyunu neden alayım ki, hem ayrıca oyunlar bedava yapıyorlar, ne olur ne olmaz.

Almak istediğiniz oyunu takibe alın. Bazen yaz indirimine gerek kalmadan fiyatta %75+ indirim yakalıyorsunuz. Zaten indirime gelince size mail atıyor Steam.

Ayrıca, oyunu illa ki alır almaz oynayacaksınız diye bir durum yok, sağlam bir indirim yakalarsanız, kapın gitsin.

Yaz indirimi değil de kış indirimi beklenebilir.

Kendinizi yaz indiriminiyle sınırlamayın. Yaz gelene kadar bilmem kaç tane indirim geçiyor. İstediğiniz oyunları istek listenize eklerseniz indirime girdiği zaman size bildirim gelir.

Yaz indirimlerinden sonra büyük üç adet indirim daha bizi bekliyor bu üçünü değerlendirmeni öneririm.Şöyle tarihlerini ve kaç gün sürüceğini de bırakıyım;

Cadılar Bayramı İndirimleri - 29 Ekim 2018 (4 Gün)

Sonbahar İndirimleri - 20 Kasım 2018 (6 Gün)

Kış indirimleri - 21 Aralık 2018 (14 Gün)

(Şahsi düşüncem fiyat artışı olmayıcak diye açıklama yapmıştı Valve fakat oyunlarda fiyat artışı oluyor yavaştan Dolar kuruna göre en basit örnek Ubisoft’un oyunları o yüzden al kenarda dursun çok harcama yapma)

Arkadaşlar sizce Sonbahar İndirimlerini veya Kış indirimlerini beklemeye değer mi?

GTA 5
Bus Simulator 18
American Truck Simulator
PUBG

Yaz indirimlerinden sonra büyük üç adet indirim daha bizi bekliyor bu üçünü değerlendirmeni öneririm.Şöyle tarihlerini ve kaç gün sürüceğini de bırakıyım;

Cadılar Bayramı İndirimleri - 29 Ekim 2018 (4 Gün)

Sonbahar İndirimleri - 20 Kasım 2018 (6 Gün)

Kış indirimleri - 21 Aralık 2018 (14 Gün)

(Şahsi düşüncem fiyat artışı olmayıcak diye açıklama yapmıştı Valve fakat oyunlarda fiyat artışı oluyor yavaştan Dolar kuruna göre en basit örnek Ubisoft’un oyunları o yüzden al kenarda dursun çok harcama yapma)

Steam, sabit kur uyguluyor, o bakımdan dolar fiyatlara yansımadı, yansısa zaten dolar olarak fiyata bakın çoğu oyunu almak hayal olur...

Steam, sabit kur uyguluyor, o bakımdan dolar fiyatlara yansımadı, yansısa zaten dolar olarak fiyata bakın çoğu oyunu almak hayal olur...
Oyun firmaları kendi oyunlarının fiyatını değiştirmekte özgür Steam platformu üzerinde o yüzden bir süre sonra kar edemeyiceğini anlayınca yükseliş olucaktır diye düşünüyorum bazı oyunlarda.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı