Steam Yedeklenen Oyunu Geri Yükleme

Kastanbolu

Kilopat
Selamün Aleyküm, ben 1 ay önce sistemimi SSD'ye yüklemek için format attım.
Mevcut olan steam oyunlarımı yedekleyebileceğim yöntem varken gidip direk common klasöründe bulunan oyunların klasörlerini teker teker alıp D diskime attım, formattan sonra steam yükleyip oyunları klasörleriyle birlikte varsayılan yerlerine attıktan sonra steam'de yüklenmemiş görünüyor ve tekrar yüklüyor.
Neyi yanlış yapıyorum veya benim yaptığım yöntemle yedekleme geçerli olmuyor mu anlamadım ne yapmam gerekir oyunu tekrar yüklememek için?

Şöyle yap. Steam'in ayarlarında kütüphane klasörleri kısmı var. D: diskinde bir klasör açıp onu seç sonra oyunları oraya at. Muhtemelen küçük dosyalar indirecek 100-200 MB civarı. Bu yöntemi ben taşımadan yapıyorum. Formatı atıyorsun ya mesela D: diskinde oyunların duruyor. Steam ayarlarında kütüphane klasörleri kısmına gir oradan klasör ekle de D: diskindeki oyunlarının olduğu klasörü seç. Dediğim gibi 100-200 MB civarı bir şeyler indiriyor sonra yükleniyor aklında bulunsun.

İşte bu yüzden öyle diyor.
Öyle diyorda oyunun yedeğini bida alamıyorum yüklü olarak görünmediği için.
Oyunlar o dizinde dursun Steam programını açmadan oyunu kendi simgesine tıklayarak açmayı dener misin?
Evet dediğiniz yöntemi yapmıştım zaten açıldı tam sevinmiştim sunucuya girmeye çalıştığımda clientinizi güncelleyin gibisinden ingilizce bir hata mesajı verdi. :)

Öyle diyorda oyunun yedeğini bida alamıyorum yüklü olarak görünmediği için.
Aynen öyle hocam, ben neyi yanlış yapıyorum kısmına yanıt verdim, yukarıda ki arkadaşın klasör yardımı ile ilgili verdiği bilgileri uygularsanız belki bir faydası olabilir. Steam son zamanlarda bu yedekleme sorunu ile ilgili çok gündem. Ben yedekleri almama rağmen tekrar indirmiştim. Kullanıcı adı güvenlik gibi durumlar yedeklemede sorunlar yapıyor sanırım. Oyunlar diske kurulmadan çalışmayabilir, yine de denemekte fayda var.

Aynen öyle hocam, ben neyi yanlış yapıyorum kısmına yanıt verdim, yukarıda ki arkadaşın klasör yardımı ile ilgili verdiği bilgileri uygularsanız belki bir faydası olabilir. Steam son zamanlarda bu yedekleme sorunu ile ilgili çok gündem. Ben yedekleri almama rağmen tekrar indirmiştim. Kullanıcı adı güvenlik gibi durumlar yedeklemede sorunlar yapıyor sanırım. Oyunlar diske kurulmadan çalışmayabilir, yine de denemekte fayda var.
Geç oldu kusura bakmayın anca deniyorum, :) şimdi ilk önce klasörleri sildim commonda ki sonra yükle dedim klasörü oluşturdu steam iptal ettim.
Masaüstünde bulunan rust oyun dosyalarını alıp steam açıkken attım içeriye ve yükleme süresi 1 saat diyor rust gibi bir oyun yanlış hatırlamıyorsam hiç bir şey yokken varsayılan olarak yüklemek istediğimde 4 saat diyordu, bu verdiği zaman sizce de güncellememi bana öyle geldi?

Geç oldu kusura bakmayın anca deniyorum, :) şimdi ilk önce klasörleri sildim commonda ki sonra yükle dedim klasörü oluşturdu steam iptal ettim.
Masaüstünde bulunan rust oyun dosyalarını alıp steam açıkken attım içeriye ve yükleme süresi 1 saat diyor rust gibi bir oyun yanlış hatırlamıyorsam hiç bir şey yokken varsayılan olarak yüklemek istediğimde 4 saat diyordu, bu verdiği zaman sizce de güncellememi bana öyle geldi?
Ben kopyalama metodu ile Steam'den hiç oyun yüklemedim. Rust 1 saatte iner, 4-5 GB olması lazım. Eğer Origin'de olduğu gibi dosyaları tanımla seçeneği olsaydı daha kolay olabilirdi. Steam dosyaları diske tekrar kurmayı gerektiriyor bildiğim kadarıyla.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı