Steam yeni sistemle nasıl alişveriş yapilabilir?

Hocam böyle harcamalar papara'da yurt dışı harcaması olarak geçmez mi? 18 yaş altı papara'da yurt dışı harcaması yapamıyor. Dolar ile satıldığında bunu yurt dışı harcaması olarak görmez mi Steam?
Nasıl yapamıyor? Aslında şu anda Steam’de bir şey aldığında harcamaların çoğunun açıklamasında şöyle yazar; STEAMGAMES.COM bu zaten yurt dışı pos cihazı. Yani zaten şu anda da yurt dışı satın alım yapıyorsun.

Nasıl yapamıyor? Aslında şu anda Steam’de bir şey aldığında harcamaların çoğunun açıklamasında şöyle yazar; STEAMGAMES.COM bu zaten yurt dışı pos cihazı. Yani zaten şu anda da yurt dışı satın alım yapıyorsun.
Ben başka bir kart ile karıştırmışım galiba. Şimdi baktım da transfer falan diyor yurt dışı harcaması diye bir seçenek yok. Normalde açmaya çalışınca 18 yaş ve üstü olmam gerektiğini söylüyordu diye hatırlıyorum.

Hocam böyle harcamalar papara'da yurt dışı harcaması olarak geçmez mi? 18 yaş altı papara'da yurt dışı harcaması yapamıyor. Dolar ile satıldığında bunu yurt dışı harcaması olarak görmez mi Steam?
Zaten var olan bir uygulama. TL cinsinden alışveriş değil, dolar üzerinden alışveriş yapıyoruz ancak bu tutarlar bankadan bankaya göre değişiyor tabii. Yani 100 liralık bir ürünü aslında lira ile değil, dolar ile alıyoruz. Bu dolaylı konu hakkında açılmıştı:

Zaten var olan bir uygulama. TL cinsinden alışveriş değil, dolar üzerinden alışveriş yapıyoruz ancak bu tutarlar bankadan bankaya göre değişiyor tabii. Yani 100 liralık bir ürünü aslında lira ile değil, dolar ile alıyoruz. Bu konu hakkında açılmıştı:
Aslında konu eskiymiş belki düzeltmişlerdir. Bende ekstra para çekme olayı 1 kuruş bile olmadı.

Ben başka bir kart ile karıştırmışım galiba. Şimdi baktım da transfer falan diyor yurt dışı harcaması diye bir seçenek yok. Normalde açmaya çalışınca 18 yaş ve üstü olmam gerektiğini söylüyordu diye hatırlıyorum.
Sizin bahsettiğiniz Dolar/Euro hesabı anladığım kadarıyla. Sizden TL olarak çekecek Dolar hesabına falan gerek yok.

Aslında konu eskiymiş belki düzeltmişlerdir. Bende ekstra para çekme olayı 1 kuruş bile olmadı.
Dediğim gibi, bankadan bankaya göre değişiyor. Hiç komisyon almayan bankalar da var elbet. Misal Yapı Kredi hâlen deli gibi komisyon alıyor, yanlış hatırlamıyorsam 5-7 lira üzerinden çekmişti ancak bu durum 2 ay önce idi.

Yeni konular

Geri
Yukarı