Steam yüksek disk kullanımı sorunu

UygarAydoslu

Kilopat
Daha fazla  
Steam'de oyun indirirken sürekli indirme hizim 60Mbps'den 0'a düşüyor ve bir süre okuma yazma yapıyor ardından tekrar indirmeye devam ediyor ve bu şekilde tekrarlanıyor. 40 GB'lık dosyayi 10 dakikada indirmem gerekirken bunun yüzünden 1 saatte iniyor. Ayrıca disk kullanımı sırasında bilgisayarda herhangi bir işlem yapmak eziyet oluyor, sürekli drop yiyorum.

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    340,1 KB · Görüntüleme: 41
Steam'de oyun indirirken sürekli indirme hizim 60Mbps'den 0'a düşüyor ve bir süre okuma yazma yapıyor ardından tekrar indirmeye devam ediyor ve bu şekilde tekrarlanıyor. 40 GB'lık dosyayi 10 dakikada indirmem gerekirken bunun yüzünden 1 saatte iniyor. Ayrıca disk kullanımı sırasında bilgisayarda herhangi bir işlem yapmak eziyet oluyor, sürekli drop yiyorum.
Zaten oyun indirirken diski kullanması gerekir?

Diskinizde sorun vardır muhtemelen. Benim de SSD yetmediği için eski bir HDD takıp oyunları ona kurmayı denemiştim. Dediğiniz gibi 100 Mbps internet Payday 2'yi (bildiğiniz gibi 30 GB indirip 80 GB yer kaplıyor) 6 saat civarı indirmişti bu saçmalık yüzünden. Tavsiyem diskinizi değiştirmeniz.

Kurulum yaparken disk kullanması gerekir. Tek çözüm SSD kullanmak. Eğer kullanıyorsanız değiştirmek.

Sorun disk kullanımı sırasında bilgisayarın çok fazla drop yemesi. Yani oyun indirirken bilgisayar başında herhangi bir şey yapmak çok zor
Hocam normal birşey. Disk'e yazarken yüksek disk kullanımından dolayı sistem drop yer veya yavaş çalışır. Bunun tek çözümü yüksek hızlara çıkan SSD almak. O zaman rahat ederseniz.

Saçma gelecek lakin internet hızınız disk hızınızdan yüksek olduğu için bunları yaşıyorsunuz. :D 61.8 MB/s hızında indirmek demek diske saniyede 610/620 MB yazma yapmak demek. Fotoğraftan görünene göre HDD kullanıyorsunuz ve diskiniz sadece saniyede 26 MB yazma yapabiliyor. Sorunun çözümü basit, ya internet hızını limitleyeceksiniz Steam üzerinden ya da SSD'ye indirme yapacaksınız.

Geri
Yukarı