Steam'da başka hesaba oyun hediye edince kısıtlama kalkar mı?

Sound Track

Centipat
Yer
Almanya Hamm
Arkadaşlar benim FPS oyunlarını oynadığım başka bir kısıtlı hesabım var. Daha hiç para yüklemedim. Mesela ben kısıtlı hesaba 5 dolar sınırını kaldırmak için 40 TL yüklesem ardından main (ana) hesabıma 40 TL'lik oyun hediye etsem, kısıtlı hesabın sınırı kalkar mı? Yoksa illa kısıtlı hesabın kendisine oyun satın almam mı gerek kısıtlamayı kaldırmak için? A2 Türkçe yazdım kusura bakmayın.

Hediye olayını bilmiyorum fakat hesabınıza en az 5 dolar alışveriş yapmak sonra ise 1 hafta telefon üzerinden Steam Guard kullanmak şimdiden Steam Guard'ı telefonunuza onaylayın yoksa 5 dolar alışveriş yapsanızda 1 hafta beklersiniz.

Yanlış bilgi
Arkadaşlar benim FPS oyunlarını oynadığım başka bir kısıtlı hesabım var. Daha hiç para yüklemedim. Mesela ben kısıtlı hesaba 5 dolar sınırını kaldırmak için 40 TL yüklesem ardından main (ana) hesabıma 40 TL'lik oyun hediye etsem, kısıtlı hesabın sınırı kalkar mı? Yoksa illa kısıtlı hesabın kendisine oyun satın almam mı gerek kısıtlamayı kaldırmak için? A2 Türkçe yazdım kusura bakmayın.
40 ₺'lik hediye atabilmeniz için yan hesabınız da 40 ₺ harcamış olmanız gerek. Yoksa hediye atamazsınız.

Evet, kısıtlamanız kalkar.

Arkadaşın burada tahmin ile değil kesin sonuç istediğini düşünüyorum.

Hocam umarım dediğiniz gibi olur. Geçen gün kısıtlı hesapta CS:GO'da Level atladım deagle skini verdi. Skinin fiyatı da 19 TL olduğunu görünce zaten çıldırdım. :D Hemen kısıtlamayı kaldırırp satmam lazım. :D

Sorunun cevabını bilmiyorum ama yan hesabınızla ana hesabınızın e postası veya telefon numarası aynı mı? Eğer aynıysa hediye atamayabilirsiniz, ben yan hesabımdaki skinleri takasla ana hesabıma atacaktım ama aynı e posta olduğu için olmadı. İkisinde de 40 tl üstü harcama yapmıştım.

Geri
Yukarı