Steam'da hız normalken tarayıcıda internet hızı çok yavaş

MordekaiseRR

Hectopat
Daha fazla  
Selam dostlar, önceden böyle bir problemim yoktu. Ancak yaklaşık son 1 haftadır tarayıcıda internet çok yavaş. 35Mbps internetim var. Steam'de 4mb/s indiriyorum ama tarayıcıda 20 KB civarı ile indiriyor. Sadece indirme hızı değil, YouTube'da çok yavaş.
Tarayıcı;

1693246768413.png

Steam;

1693246830511.png

Son düzenleyen: Moderatör:
URL kısmına "chrome://flags" yazıp açılan bölümden parallel-downloading seçeneğini aktifleştirin ve tarayıcıyı yeniden başlatın, öyle deneyin bir de.

Selam dostlar, önceden böyle bir problemim yoktu. Ancak yaklaşık son 1 haftadır tarayıcıda internet çok yavaş. 35Mbps internetim var. Steam'de 4mb/s indiriyorum ama tarayıcıda 20 KB civarı ile indiriyor. Sadece indirme hızı değil, YouTube'da çok yavaş.
Tarayıcı;

Eki Görüntüle 1921496

Steam;

Eki Görüntüle 1921497
Belli bir hızda sabitse indirdiğin yerden kaynaklı ama normalden daha düşük olması normal senin gibi binlerce kişi indirme yapıyor.

Tarayıcı;

Eki Görüntüle 1921496

Steam;

Eki Görüntüle 1921497
Yanlış hatırlamıyorsam site kaynaklı olabiliyordu bende de eskiden 0.1 kb falan indirebiliyordu. Başka bir dosyayı indirmeyi deneyebilirsiniz.

URL kısmına "chrome://flags" yazıp açılan bölümden parallel-downloading seçeneğini aktifleştirin ve tarayıcıyı yeniden başlatın, öyle deneyin bir de.
Denedim, ilk 2 saniye yüksek hızda indirdi ve tekrar bu hızlara düştü.

İndirme yaptığınız sunucudan kaynaklı olabilir. Sadece sizin internet hızınız önemli değil, karşı sunucu'nun "upload" hızı da önemli.
Hocam sadece indirme için değil, Herhangi bir siteye bile girsem geç yükleniyor.

Geri
Yukarı