Steam'dan İndirilen Oyunda Virüs Olması

16986

Megapat
Makaleler
7
Merhabalar. Steam hesabımda oyunlarımın listesine bakarken FlatOut'u gördüm ve biraz nostalji olsun diyerekten indirdim. İlk başta girdim güzelce oynadım ve çıktım. Sonrasında tekrardan gireceğim zaman Steam'dan oyna dediğimde oyun açılmadı, oyun dosyalarından açmayı denediğimde ise "Failed to find Steam." hatası verdi ve bir süre sonra McAfee virüs bulup sildi.

Bu durum karşısında doğal olarak şaşırdım, sonuçta oyun orijinaldi. Sonra yeni bir Steam kurdum ve oyunu oradan tekrardan indirdim, aynı durum yine başıma geldi. Videosunu ve VirusTotal bağlantısını aşağıya ekliyorum.

VirusTotal: VirusTotal

Video:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

McAfee bir zamanlar yanlış alarm üretmesiyle ünlüydü. Eğer ününü korumaya çalışıyorsa muhtemelen sorun bundan kaynaklıdır.

Virüslü algıladığı dosyayı Kaspersky ile taratın. VT sonucunda zaten dandik antivirüslerin muhtemelen yanlış alarmları görülüyor. Bir problem olduğunu düşünmüyorum. Malwarebytes ve Kaspersky ile tarama yapın dosyaya, uyarı vermezlerse de McAfee yanlış alarmıdır.

Bu oyunda virüs bulunduğunu sanmıyorum fakat bezer bir olay yaşamıştım. Güvenilir olduğunu düşünüp steamden bu driver programını yüklemiştim program da en kötü ve kalitesiz yazılım firması ilan etsem kimsenin haksızsın diyemeyeceği IObit firmasının bir programıymış programda sıkıntı yok ama yüklettiği driverlar tamamen virüs dolu öyle virüsler var ki gerçek driverları bulup indirmeme izin vermiyor, windows ile siliyor, hiçbir şekilde açamıyorum format atarak zor kurtuldum. Yani kısacası steam de sınırsız güvenilirlik sunmuyor belki de oyun cidden virüslü olabilir. Bilgisayarında Avast gibi kendini kral sanan uygulamalar yerine Adwcleaner gibi az ama öz programlar bulundurmanı öneririm her zaman için.

McAfee bir zamanlar yanlış alarm üretmesiyle ünlüydü. Eğer ününü korumaya çalışıyorsa muhtemelen sorun bundan kaynaklıdır.

Virüslü algıladığı dosyayı Kaspersky ile taratın. VT sonucunda zaten dandik antivirüslerin muhtemelen yanlış alarmları görülüyor. Bir problem olduğunu düşünmüyorum. Malwarebytes ve Kaspersky ile tarama yapın dosyaya, uyarı vermezlerse de McAfee yanlış alarmıdır.
kaspaskery virüs taraması ve kaldırma olarak iyimidir? Tavsiye edermisniz?

kaspaskery virüs taraması ve kaldırma olarak iyimidir? Tavsiye edermisniz?
Selam Kardeşim.Öncelikle Şu McAfee mi ne o antivirusu kaldır.False Positive gösteriyor taramalarda.2 tane antivirusu sistemin güzelse aynı anda bulundurmanı tavsiye ederim.1.Kaspersky 2.Malwarebytes
Kaspersky gerçek zamanlı korumanı Malwarebytes ise taramanı güvenli şekilde hayata geçirir.Bir-birini tamamlayan 2 antivirus.Steamde olan bir oyunda virüs olma ihtimali çok düşük.Endişelenmene gerek yok.İyi günler

Yeni konular

Geri
Yukarı