Steam Alınan kart iptal oldu

Kremali Piakevit

Femtopat
Daha fazla  
Steam'den oyun almıştım sanal kart ile fakat 10 gün sonra iade ettim ve sanal kartı kapatmıştım iade şeklini ise karta iade yaptım para iadesi nasıl olur? Karta değil de direkt sanal kartın bağlı olduğu vadesiz mevduat hesabına mı gelir para bu durumu yaşayam var mı?

Steam'den oyun almıştım sanal kart ile fakat 10 gün sonra iade ettim ve sanal kartı kapatmıştım iade şeklini ise karta iade yaptım para iadesi nasıl olur? Karta değil de direkt sanal kartın bağlı olduğu vadesiz mevduat hesabına mı gelir para bu durumu yaşayam var mı?

Asıl karta gönderirler yüksek ihtimal.

Hep böyle bir durum olursa ne olur diye merak ediyordum. Süreç tamamlanınca sonucu paylaşırsanız sevinirim.
Evet internette arattığımda ben de sonuç alamayınca konu oluşturayım dedim sonuç bitince edit yaparak ilk yorumu güncellerim steam cüzdana para iadesi yapıldı fakat karta daha yapılmadı desteğe mesaj attım 1-2 gün içinde dönerler büyük ihtimalle bakalım ne olacak

Ziraat Bankası banka kartım var. Kartı zamanında kaybetmiştim ve o dönem iadede bulunmuştum. İadeyi banka hesabıma iade ettiler. Kartı iptal olup olmaması önemli değil. Sonuçta o kart bir hesaba bağlı. İade de o hesaba olur.

Asıl karta gönderirler yüksek ihtimal.
Asıl kart diye bir şey yok. Harcama yapılan hesaba gönderir, karta değil. Sanal kartların bakiyesi olmaz, bir hesaba bağlı olurlar ve o hesaptaki parayı kullanırlar. Aynı şekilde iade gerçekleşeceği zaman karta iade olmaz hesaba iade olur. Çünkü kartların bakiyesi olmaz.

Ziraat Bankası banka kartım var. Kartı zamanında kaybetmiştim ve o dönem iadede bulunmuştum. İadeyi banka hesabıma iade ettiler. Kartı iptal olup olmaması önemli değil. Sonuçta o kart bir hesaba bağlı. İade de o hesaba olur.
Cevap için teşekkürler 2-3 gün içinde büyük ihtimalle para iadesi gerçekleşir başka böyle durumda olan varsa bu konusa onlara yardımcı olur

Geri
Yukarı