Steam'de biri hesabımı yanlışlıkla şikayet etmiş

ensareis

Hectopat
Makaleler
17
Merhabalar dostlar. Az önce bana biri aynen aşağıda gördüğünüz şekilde bir yazı yazdı. Hesabım banlanacak diye korkuyorum. Adamın hesabında 6 oyun var. Ama profili falan düzgünce düzenlediği ve Level'ini yükselttiği için dolandırıcı olduğu anlaşılmıyor. Yani dolandırıcı olduğunu düşünmekteyim. Hesabım sizce banlanır mı? Bu forumda bir arkadaşa daha yazmışlar ama o arkadaş inanmamış. Bu herifler dolandırıcı ise amaçları nedir?

[10:52]
♣Abyss 勇氣:
Hi.
Just want to ask.

[10:56]
Josefabey☭:
Ok ask me.

[10:57]
♣Abyss 勇氣:
Do you have a second account? Please be honest bro.

[10:59]
Josefabey☭:
Yes ı have.

[14:52]
♣Abyss 勇氣:
Can you send the link of your second account here bro?
I want to make sure.

[14:53]
Josefabey☭:
Steam community: M********s.
Steam Community :: Error

[14:53]
♣Abyss 勇氣:
This One only bro?
Cuz i got scammed by the same name and picture of yours bro ://
Its kinda weird.
When i Search the scammers name your profile came up.

[14:59]
Josefabey☭:
I did not scam anyone.

[14:59]
♣Abyss 勇氣:
Yeah im looking on your inventory but the items are not there.
Maybe someone impersonated you?

[15:00]
Josefabey☭:
I don't think so.

[15:01]
♣Abyss 勇氣:
Look dude.
What i am worried is i reported your account and i file some evidence report erlier when i was scammed.
I reported your account ( instead of the guy who scammed me with the same name and picture of yours)
Im so sorry, i hope you wont GET mad.
But you can remove the pending report bro if you help me to explain by the One of the Steam moderator.
I dont want you to GET ban because of my mistake :/

Steam profil fotom Civilization'daki stalin idi. İsmim özgün bir isim. Aynı zamanda beni taklit etmek isteyen biri neden olsun? Son söylediği şeyi bir de anlamadım. Beni bu konuda bilgilendirirseniz minnettar olurum.

Direkt engelleyin ve şikâyet edin. Scam girişimi.

Forumda aynı olayı yaşayanlar vardı. Muhtemelen bir Steam moderatörünün hesabını gönderip bu kişiye ulaş deyip kendi Discordunu verecektir, oradan da hesap bilgilerini isteyecek ve hesabını çalacaktır. Engelle gitsin.

Geri
Yukarı