Steam'de Capcom oyunları zamlandı!

Yerel fiyatlandırma olmasa oyunculuk bitecek, bu ekonomide korsan oynayanları emek hırsızı görenler var. 260 birim bir oyuna vermek nedir ya?
260TL aşırı ucuz hocam şu ekonomide. Oyunların 70 dolardan satılmaya başlamasıyla artık 700TL bile özel fiyatlandırma sayılıyor. Özel fiyatlandırma hiç olmasa FIFA falan 1300TL olacak.

Sepet doldursun, bakiyede kalan 10 TL sıfırlansın diye alınan oyunları artık kimse almayacak. Kendileri bilir. Kimse RE6'ya 200 TL üstü vermez, vermeyecek de.

Bu ve benzeri zamlar, artık Türkiye pazarının önemsenmediğinin göstergesidir. RE6'ya 300 TL isteyen bir firmaya saygı duymuyorum. Dünyaya göre ucuz olması da umrumda değil. Dolar kazanmıyorum ben.

Sepet doldursun, bakiyede kalan 10 TL sıfırlansın diye alınan oyunları artık kimse almayacak. Kendileri bilir. Kimse RE6'ya 200 TL üstü vermez, vermeyecek de.

Bu ve benzeri zamlar, artık Türkiye pazarının önemsenmediğinin göstergesidir. RE6'ya 300 TL isteyen bir firmaya saygı duymuyorum. Dünyaya göre ucuz olması da umrumda değil. Dolar kazanmıyorum ben.
Gayet verecekler bu arada. Siz böyle düşünüyor olabilirsiniz ama bir oyuna 1000 TL verip emek hırsızlığı yapıp korsan oynamayın kardeşim alamıyorsan oynama kafasında takılan binlerce insan var. Onlar için oyun 10000 TL olsun gene satın almak zorundayız.

Gayet verecekler bu arada. Siz böyle düşünüyor olabilirsiniz ama bir oyuna 1000 TL verip emek hırsızlığı yapıp korsan oynamayın kardeşim alamıyorsan oynama kafasında takılan binlerce insan var. Onlar için oyun 10000 TL olsun gene satın almak zorundayız.
Bunu diyen insanların %90'ının Steam'de sahip olduğu max. 50-60 oyun var, 7-8 tanesi de ZUP! serisi. Benim yarım kadar oyuna para harcamamış tiplerden korsancı yaftası yiyorum bir de.

Yaklaşık benim yaşımda olan ya da benden yaşlı olan insanların %99'u zamanında korsan kullandı. Şimdi ''battı balık yan gider'' felsefesi benimsemek de doğru değil ama bunu şundan ötürü söylüyorum, korsanın mübah görüldüğü zamanlarda kullanıp da şimdi insanlara nutuk atmak etik değil. LimeWire, çeşitli dizi - film izleme siteleri, torrent siteleri vs. olmasaydı kaç tane insan bunları kullanabiliyordu? Şuan alternatifler daha fazla diye herkes 700-1000 TL'ye oyun verme lüksüne mi sahip oldu, o zamandan bu zamana ne değişti?

Oyunu alabilen alsın, alamayan da kafasına göre takılsın. Bir insan oyun alırken evine yapacağı market alışverişi ile bir oyun arasında kalıyorsa kimse de tepeden bakıp ahlak dersi vermeye çalışmasın. Sanki kendileri hiç zor duruma düşmemiş gibi üniversite öğrencisinden AutoCAD'e yıllık 35.000 TL ödemesini isteyen tipler mevcut burda. Takmamak lazım.

Geri
Yukarı