Steam'de haberim olmadan eşya alınmış

Ranny

Centipat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Selam, bugün fark ettim. Steam hesabımdan biri nasıl olduysa biri Dota 2 adlı oyundan Savaşçının İntikamının Eldiveni diye bir item satın almış. Ayrıca itemin bir değeri olmamasına rağmen itemi 18,33 TL'ye satın almış. Ne yapmam gerekiyor bilmiyorum.

Son düzenleme:
Selam, bugün fark ettim. Steam hesabımdan biri nasıl olduysa biri DotA 2 adlı oyundan Savaşçının İntikamının Eldiveni diye bir item satın almış. Ayrıca itemin bir değeri olmamasına rağmen itemi 18,33 TL'ye satın almış. Ne yapmam gerekiyor bilmiyorum.
Şifreni değiştir steam guard aktif et bilgisayarına virüs taraması yap.

Selam, bugün fark ettim. Steam hesabımdan biri nasıl olduysa biri Dota 2 adlı oyundan Savaşçının İntikamının Eldiveni diye bir item satın almış. Ayrıca itemin bir değeri olmamasına rağmen itemi 18,33 TL'ye satın almış. Ne yapmam gerekiyor bilmiyorum.
Yemin ederim aynısnı yaşadim. Muhtemelen cinden biri kullanıyordu hesabımı. Mafia 2 Deluxe edition almıştım ama iade edilmiş (Çince bir steam destek postası vardı) ve yerine dota 2 itemi almiş. Önceden de steam cüzdanıma para gelip gidiyordu, sonradan fark ettim ki benim oyunlardan aldığım başarımlar kartlar gibi şeyleri steam pazardan satmıştı. Sonra Steam desteğe yazdım yapacak birşey yok dedi pazar için ben de mecbue şifremi değiştirdim. Artık böyle bir problemim kalmadı. Ne olur ne olmaz e posta da değiştirdim. Sen de öyle yap. Gelen Dota 2 itemlerini steam pazara koy ve şanslıysan iteme göre değişir 1000₺ye koysan bile alan olabiliyor. İteme göre değişir tabii

Ben de aynısını yaşadım. İlk defa fark ettiğimde daha bariz değildi. Sadece steam cüzdanımda eklememiş olmama rağmen para vardı. Anlamadım ve çok birşey bilmediğimden "Oyun satın aldıkça gelen puan buna dönüşüyor sanırım" diye yorumladım ve çok takmadım. Ancak hergün bu miktar azalıp artıyordu. Ardından baktığımda Dota 2 eşyalarını buldum. Biri satın almış. Ama kütüphanemde o oyun yoktu bile. Steam desteğe ulaştım, durumu izah ettim vs şifremi değiştirdirip e-postamdan yeni şifremi gönderdiler. Şu karışık şifrelerdendi. Unutmam muhtemel olduğu için bir zaman sonra tekrar eski şifremi yaptım. Sonra bu tekrar başladı. Ben steam'i çok açmadığım için fark etmiyordum ama devam etmiş. Bir gün Mafia 2 Deluxe Edition aldım ancak ertesi gün indirmek istediğimde başaramadım. Bir bakmışım "iade isteğini onaylandı" diye bir posta gelmiş. Çinceydi. İade'den steam cüzdanıma gelen paralarla da Dota 2 eşyaları almış. Artık anlamıştım. Muhtemelen çinden biri hesabımdaydı. Zaten bir ara ismim çince olmuştu. Anlamalıydım. Steam Destek'e tekrar ulaştım. Pazar alışverişleri konusunda yardımcı olamayacaklarını söylediler. Ben de o üzüntü ile şifremi değiştirdim. Ne olur ne olmaz e-posta şifremi de. Artık o kadar para verdiğim oyundan oldum ve elimde oyununu bile duymadığım, kullanmadığım 2 item vardı. Şifre değiştikten sonra sorun kalmadı. Artık bitmişti. Ve fark ettim ki bu itemleri ben de steam pazarından satabilirim. Şanslıydam 1000 liraya da koysam alan biri olma ihtimali olabiliyor sanırım. Daha yapamadım ama deneyeceğim. Sen de hem steam hesabının hem de e-postanın şifresini değiştir ve eski haline çevirme. İtemleri de satabilirsin belki.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı