Steam'de keşif kuyruğunu özelleştirmek mümkün mü?

Chomusuke

Kilopat
Merhabalar, ben özellikle büyük çaplı Steam indirimlerindeki keşif kuyruğunda vaktim oldukça uzun uzun dolaşmayı, oyunları ve gelen eleştirel yorumları tek tek inceleyen, beğendiklerimi istek listeme eklemeyi veya satın alıp deneyimlemeyi seven biriyim. Fakat keşif kuyruğum her ne kadar emeğe saygısızlık etmek istemesem de rezalet, özgün olmayan geliştiricilerin oyunları tarafından işgal edilmiş durumda. Bu geliştiricilerin %99'u maalesef ülkemizden olan geliştiriciler. Geçen yılın yaz indirimlerinde böyle bir sorunum yoktu ve ufak çaplı, yeni çıkan çok hoş oyunlar bulabilmiştim. Keşif kuyruğumu ya da mağazamı tamamen Türk geliştiricilere kapatabilmem mümkün mü? Kuyrukta ıgnore tuşuna basmaktan ellerim ağrıdı. Özelleştirmelere baktım ama istediğim şekilde bir ayar bulamadım. Gözümden kaçan bir şey olmuştur belki diye sormak istedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir tane ayar var, başka ben de bulamadım. İlk önce keşif kuyruğu sayfasına girin, Sonra biraz aşağı inince şu buton olacak:

Keşif kuyruğu özelleştirme.png

Butona tıklayınca gerekli özelleştirmeler yapılabiliyor. Başka ayar yok diye biliyorum. Zaten keşif kuyruğunun amacı o aralar trend olan oyunları tanıtmak. Normal mağaza üzerinden zaten gerekli ayarlar ile engelleyebiliyorsunuz.

Son düzenleme:
Bir tane ayar var, başka ben de bulamadım. İlk önce keşif kuyruğu sayfasına girin, Sonra biraz aşağı inince şu buton olacak:

Eki Görüntüle 1090932

Butona tıklayınca gerekli özelleştirmeler yapılabiliyor. Başka ayar yok diye biliyorum. Zaten keşif kuyruğunun amacı o aralar trend olan oyunları tanıtmak. Normal mağaza üzerinden zaten gerekli ayarlar ile engelleyebiliyorsunuz.
Bu butondan yapmayı denedim ama birkaç engelleme dışı tam istediğim şekilde olmuyor maalesef. Bu oyunların trend olduklarını sanmıyorum bazılarında inceleme bile yok tamamen rezalet oyunlar. Mecbur mağazadan engelleyeceğim.

Bu butondan yapmayı denedim ama birkaç engelleme dışı tam istediğim şekilde olmuyor maalesef. Bu oyunların trend olduklarını sanmıyorum bazılarında inceleme bile yok tamamen rezalet oyunlar. Mecbur mağazadan engelleyeceğim.

Aslında ben de tam anlayamadım keşif kuyruğundaki oyunların neye göre önerildiğini. Biraz daha araştırdım internette, ama bulamadım. Tek çare o butonu kullanmak veya mağazadan o tarz oyunları engellemek gibi duruyor.

Aslında ben de tam anlayamadım keşif kuyruğundaki oyunların neye göre önerildiğini. Biraz daha araştırdım internette, ama bulamadım. Tek çare o butonu kullanmak veya mağazadan o tarz oyunları engellemek gibi duruyor.
Steam Labs diye bir şey getirdiler birkaç yıl önce. Sanırım ona göre yeni bir algoritmayla kuyruklar düzenleniyor ama Steam Labs sayfasında da yeterince kişiselleştirme yok. Oynadığım oyunlarla alakaları yok ve sanırım lokasyon Türkiye diye 7-8 kere art arda sadece Türkiye konumlu geliştiricilerin yaptığı oyunlar çıkıyor keşif kuyruğuma. Sanki başka oyun kalmamış gibi dünyada. Polat alemdar simulator falan görmek istemiyorum artık.

Steam labs diye bir şey getirdiler birkaç yıl önce. Sanırım ona göre yeni bir algoritmayla kuyruklar düzenleniyor ama Steam labs sayfasında da yeterince kişiselleştirme yok. Oynadığım oyunlarla alakaları yok ve sanırım lokasyon Türkiye diye 7-8 kere art arda sadece Türkiye konumlu geliştiricilerin yaptığı oyunlar çıkıyor keşif kuyruğuma. Sanki başka oyun kalmamış gibi dünyada. Polat Alemdar Simulator falan görmek istemiyorum artık.

Ben de bu sorundan muzdaribim. Belli ki Steam yapımcıları yeni bir şeyler deniyorlar. Tüm türklere olması muhtemel bu yeni durumun. Steam desteğe topluca şikayet etmemiz çözüme ulaştırabilir diye sanıyorum. Türk yapımcıları engelle diye bir buton yok malum, ve sürekli onların oyunları çıkıyor.

Ben de bu sorundan muzdaribim. Belli ki Steam yapımcıları yeni bir şeyler deniyorlar. Tüm türklere olması muhtemel bu yeni durumun. Steam desteğe topluca şikayet etmemiz çözüme ulaştırabilir diye sanıyorum. Türk yapımcıları engelle diye bir buton yok malum, ve sürekli onların oyunları çıkıyor.
Eskiden kuyrukta çok güzel oyunlar keşfederdim şimdi ise 3-5₺ (iade edilmiyorsa tabii) para kazanmak için yapılan orijinal çakması Türk yapımcı oyunundan başka bir şey bulamıyorum. Eğer çözüm olacaksa desteğe derdimi uzun uzun yazabilirim. Bıktım cidden. Düzgün oyunlar olsa hadi neyse de hepsi birbirinden beter.

Eskiden kuyrukta çok güzel oyunlar keşfederdim şimdi ise 3-5₺ (iade edilmiyorsa tabii) para kazanmak için yapılan orijinal çakması Türk yapımcı oyunundan başka bir şey bulamıyorum. Eğer çözüm olacaksa desteğe derdimi uzun uzun yazabilirim. Bıktım cidden. Düzgün oyunlar olsa hadi neyse de hepsi birbirinden beter.

Tam olarak aynı durumdayım, zülum gerçekten. Yakın zaman önce aynı konuyu açmıştım fotoğraflar çok şey anlatıyor maalesef. Keşif kuyruklarımın tamamı böyle.

Eki Görüntüle 1091515

1625100090487.png

1625100086176.png

1625100079950.png

Çok garip. Daha demin denemek için 2 tane keşif kuyruğu bitirdim hızlıca, hiç Türk oyunu karşıma çıkmadı, bilindik oyunlar çıktı. Belirli kişiler üzerinde deneniyor da olabilir.

Bunlar da benim yakın zamanda aldığım ekran kayıtlarından birkaçı.

tr1.png
tr2.png

Çok garip. Daha demin denemek için 2 tane keşif kuyruğu bitirdim hızlıca, hiç Türk oyunu karşıma çıkmadı, bilindik oyunlar çıktı. Belirli kişiler üzerinde deneniyor da olabilir.

Bende de ilk defa bu yaz etkinliğinde başladı. Daha önce yoktu böyle bir sorunum.

Geri
Yukarı