Steam'de kısıtlamanın kalkması için oyun mu almak gerek?

tarikk78

Hectopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Az önce Steam hesabıma 90 TL yükledim ve şu an cüzdanımda 90 TL var. Ama hesap kısıtlaması hala kalkmadı(örneğin istediğim kişileri arkadaş ekleyemiyorum :()
kalkması için 5 dolar(41, 72 TL) değerinde oyun mu almam gerekiyor?

1621333206486.png

Ayrıca parayı Migros'tan aldığım cüzdan kodu ile yükledim, o yüzden kalkmamış olabilir mi kısıtlama?

Normal şartlar altında 5$'lık yükleme/harcama yaptın mı kısıtlamalar kalkıyor. Büyük ihtimalle oyun alınca kısıtlamanız kalkacak. Bu arada hayırlı olsun ilk oyununuz şimdiden.

Steam kur oranları güncel kura bağlı değil son hatırladığım kadarıyla 2.1₺ idi.Yani 41₺'lik oyun almanıza gerek olmayacaktır.

Bende Migros'tan aldığım cüzdan koduyla açtırmıştım banımı.
O zaman 20 TL gerekiyordu dolar kurudan dolayı.
20 TL'lik oyun alınca geçti.

Normal şartlar altında 5$'lık yükleme/harcama yaptın mı kısıtlamalar kalkıyor. Büyük ihtimalle oyun alınca kısıtlamanız kalkacak. Bu arada hayırlı olsun ilk oyununuz şimdiden.

Steam kur oranları güncel kura bağlı değil son hatırladığım kadarıyla 2.1₺ idi.Yani 41₺'lik oyun almanıza gerek olmayacaktır.
Yanlış anlaşılma olmaması için şu bilgiyi de ekleyelim; Steam kuru önerilen fiyat 1$ = 2.1₺'dir. Ancak yapımcılar istedikleri fiyata oyunu koyabilirler, isterlerse dolar kurunun güncel haliyle isterlerse daha düşük bir fiyata.

Kisitlama aninda kalkmayabilir. Biraz bekleyin.

• Steam Cüzdanınıza 5 Amerikan Doları veya daha fazla bir yükleme gerçekleştirmek
  • Steam Mağazasından 5 Amerikan Doları veya daha fazlasına denk oyun veya oyunlar satın almak
  • Steam hesabınıza 5 Amerikan Dolarına denk bir Steam Cüzdan kartı yüklemek
  • Steam Mağazasından 5 Amerikan Doları veya daha fazlasına denk bir Steam Hediyesi satın almak (arkadaşınızdan bir Steam hediyesi veya dijital hediye kartı almak sayılmaz)

5 dolar harcama yapması gerek.

Harcama gibi bir zorunlugu yok.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı