Steam'de oyun oynanıp iade edilebilir mi?

Gören de avrupa standartlarında yaşayan bir halkız sanar. Malum şartlarımız belli iken adam öğrenciyim reşit bile değilim yani ekonomik bağımsızlığımı eline alabilmiş bir birey değilim diyor. İster 10 olsun ister 5 TL olsun. Adamın ihtiyacı var ki yapmak istemiş. Ayrıca etiklik, ahlak vb. şeyler her zaman: ''Neye göre, kime göre'' dir.

Koca koca durumu iyi olan insanlar oyunları ilk 1 saati oynayıp kartları düşürüp oyunları iade ediyorlar ve kartlardan periyodik bir zaman dilimine vurduğunda ciddi haksız kazanç elde ediyorlardı. Tabi ki bu insanlar varsa o zaman bize de mübahtır demiyorum ama senin durumun deve yanında pire bile değil. Etikliğe takılma. Kendi şartlarına, durumuna bak ve kendi şartlarına göre en çok nasıl oyun oynayabiliyorsan öyle oyna. Korsan hariç. Korsan bambaşka bir şey. Onun asla tavizi olmamalı.

Öncelikle ahlaki olarak düşünürsek hiç hoş bir davranış değil çünkü oyunun yapımcılarının emeğini çöpe atmak demektir bu ama size karisamiyacagim için karta paranız belirli bir süre içerisinde iade edilir fakat bunu çok yaparsanız hesabınızın kısıtlanması söz konusudur.

İstediğinizi yapabilirsiniz 2 saati geçmediği sürece. Etiklik kısmı ve sonrasında başınıza gelebilecek tüm olaylar da sadece sizi ilgilendirir. Bende kısa süren oyunları bu şekilde iade ediyorum.

Bence belli olmaz. Eğer Steam bunu fark ederse ve ülkede sizin gibi yapan çok varsa ülkeye bir kısıtlama getirme yoluna gitmek isteyebilirler, ki bu da hepimizi ilgilendirebilir. Sadece bir fikir olarak söylüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı