Rehber Steam'de RAM kullanımını düşürme

Steam'de RAM kullanımını düşürme.

Merhaba bugün sizlerle Steam'de yüksek RAM kullanım miktarını yaklaşık 400'den 50'ye kadar düşüreceğiz.

İlk adım.

"C:\program files (x86)\Steam\steam.exe" -no-browser +open steam://open/minigameslist - kodun sonunda " işareti olmayacaktır sonunda ise " olacaktır gördüğünüz gibi kopyalayın.

Bu kodu kopyalayalım.

Steam'ı dosya konumunda açalım. steam.exe uygulamasını bulup bir kısayol oluşturup masaüstüne atalım.

dssadsadsada.png

İkinci adım.

Masaüstüne attığımın kısayolun özelliklerine girelim.

1.

213213231.png

2.
321212311321.png

3. kopyaladığmız metni "hedef" kısmına yapıştıralım ve uygula diyelim.
"C:\program files (x86)\Steam\steam.exe" -no-browser +open steam://open/minigameslist

dsadsadsa.png

Sonraki adım açık olan Steam'ı tamamen kapatalım.

Screenshot_2.png

Ve oluşturduğumuz kısayolu açalım.

Önce.

Screenshot_3.png

Sonra.

Screenshot_4.png

Bu yöntemden sonra kütüphane küçülüyor ve mağaza ve topluluk veya pazar bölümüne giremiyoruz.

Kütüphane böyle görünüyor.

Screenshot_5.png

Mağaza ise böyle.

Screenshot_6.png

Eski haline getirmek için Steam'ı tamamen kapatıp eski kısayolunuz ile açıcaksınız.

Eski haline dönmesse.

Screenshot_1.png

Dosya Ekleri

• 1643804906724.png
    1643804906724.png
    4,8 KB · Görüntüleme: 367
Son düzenleyen: Moderatör:
Kodlardan No-browser kısmını silip sadece kütüphaneyi küçültürsek ortalama ne kadarlık bir ram kullanım açığı oluşuyor?

Kodlardan no-browser kısmını silip sadece kütüphaneyi küçültürsek ortalama ne kadarlık bir RAM kullanım açığı oluşuyor?

Bilmiyorum denemedim kütüphaneyi normaldede küçültebiliyorsunuz bu yöntemde büyük kütüphaneye geçmiyor muhtemelen normal Steam'den farkı olmayacaktır denemek lazım.

Hocam ben bu rehberi uzun zamandır kullanıyordum PC'yi formatladım Steam'i indirdim şu an küçük halde başlıyor ama mağazaya tıkladığımda direkt açılıyor RAM kullanımı da aynı bunun nedeni nedir acaba @XPLSG

Şu arkada çalışan steamwephelper'ler gidiyor mu hocam bunları uyguladığımız zaman? Ya da sadece bunları yok etmenin yolu var mı kütüphaneye mağazaya ellemeden?

Steam klasörüne girip yeni bir kısayol oluşturun ve onu açın arkaplandan Steam'ı kapatın yapmadan önce.

Hocam zaten ben bunu kullanıyordum şu anda olmuyor eskiden mini liste olduğunda mağazayada girilmiyordu zaten RAM kullanımı düşmesiğinden anladım olmadığını mağazaya tıkladım açıldı önceden no browser hatası veriyordu. @XPLSG

Geri
Yukarı