Steam'de token çaldırmak ne demek?

ekrankartı7

Attopat
Geçen forumda birisi güvenlik bölümünde bilgisayarının tokenini mi ne çaldırmış ama anlamadım ne olduğunu. Aynı şey bu bölümde de mevcut ve CS konularında oluyor genellikle. Adamda Steam Guard olmasına rağmen bütün envanterini çaldırmış ve forumdakiler cevap olarak tokenini çalmışlar yazmışlar. Nedir bu token? Biri bilgisayarının tokenini çaldırıp hesaplarını kaybediyor, diğeri Steam tokenini çaldırıp bütün envanterini kaybediyor. Nedir bu olay hem bilgisayar, hem Steam'de?

Geçen forumda birisi güvenlik bölümünde bilgisayarının tokenini mi ne çaldırmış ama anlamadım ne olduğunu. Aynı şey bu bölümde de mevcut ve CS konularında oluyor genellikle. Adamda Steam Guard olmasına rağmen bütün envanterini çaldırmış ve forumdakiler cevap olarak tokenini çalmışlar yazmışlar. Nedir bu token? Biri bilgisayarının tokenini çaldırıp hesaplarını kaybediyor, diğeri Steam tokenini çaldırıp bütün envanterini kaybediyor. Nedir bu olay hem bilgisayar, hem Steam'de?

Şimdi CS:GO'da kutudan silah çıkardınız diyelim. Sonra bunu gerçek para ya satmaya karar verdiniz. Normal şartlarda bunu yapamazsınız. Ama item satabiliceğiniz siteler sayesinde bunları satabiliyorsunuz.

Burada da token işleme giriyor siteye hesabınızı bağladığınızda token ile bağlanıyor bu sayede satmış olduğunuz itemi oraya siteden ulaşıp başka birine transfer ediyor.

Sıkıntıda burada bu token çalınırsa başka biri izinsiz şekilde hesabınızı soyabiliyor.

Evet öyle. Hangi konuydu bulamadım ve adam hacklenmiş ve forumdakiler ona da tokenin çalınmış falan demişler, tam anlamadım durumu. Virüslü bir şey kurdu herhalde adam ama bilgisayar token olayını anlamadım.

Tokenden kastımız yinebenim dediğim olay. Sadece bunu bilgisayarına sızarak almış kötü taraf. Burada zaten Steam dışı başka bir şeyleri de çalabilir.

Geri
Yukarı